Пољопривредна саветодавна и стручна служба Краљево организовала је Зимску школу за пољопривреднике, у оквиру које је одржала 9. фебруара у Врњачкој Бањи, у Сали скупштине општине семинар. Зимска школа је трајала три дана, а поред Врњачке Бање, семинари су одржани у Краљеву и Рашки.
Поздравну реч приликом отварања Зимске школе имао је Векослав Савић, директор ПССС Краљево, након кога се присутнима обратио Иван Џатић, заменик председника општине Врњачка Бања. Поздравио је све присутне и у даљем обраћању истакао:“…Имајући у виду да моји корени вуку са сеоског подручја, знам да је тежак живот пољопривредника, да увек морате гледати у небо, да ли ће оно што сте посејали, посадили, на крају и родити. С тога, моја је жеља да се што интензивније укључим у решавању проблема када је у питању пољопривреда. У том правцу разговарао сам са Жарком Марковићем, председником Комисије за пољопривреду и села општине Врњачка Бања, као и са Сандром Бежановић, младим стручњаком за пољопривреду. Један од најбољих система функционисања на селу је систем некадашње Земљорадничке задруге. Општина Врњачка Бања се првенствено бави туризмом, то јој је примарна делатност, а пољопривреда треба да буде комплементарна, имајући у виду да 66 одсто становништва на територији општине В. Бања живи на селу. Наш циљ и план је да та Земљорадничка задруга са којом ће општина В. Бања сарађивати, на првом месту да буде саветодавно тело, затим једна сигурност, једна спона и веза „од њиве до трпезе“. С обзиром да се у Бањи граде нови хотели, циљ нам је да допремо до произвођача, где ће наш задатак бити да сви ти угоститељи, хотели сарађују са Земљорадничком задругом. Веома је важно да имамо и жељу и вољу , да смо кренули са процедурама. Сигуран сам да ћемо заједничким радом успети у томе. Мој циљ је да до 2020. године имамо 150 регистрованих пољопривредних произвођача, који ће сарађивати са једном таквом задругом…“
У радном делу семинара, скупу су се обратили стручњаци из области пољопривреде, говорећи о Програму подршке руралном развоју- IPARD програм, Владимир Костић, дипл.инж., ПССС Краљево; Органска производња- дипл. инж. Мирјана Остојић, ПССС Краљево; Диверзификација прихода на пољопривредном газдинству, Зорица Здравковић, дипл. инж. ПССС Краљево; Ззаштита малине, Марко Михаиловић, Chemical Agrosava; затим представљање БЦ хибрида за 2017. годину, Мирољуб Тодосијевић, БЦ хибриди и за крај семинара предавање др Зорана Лугића са Института за крмно биље Крушевац на тему „Значај и улога легуминозних крмних биљака у производњи квалитетне кабасте сточне хране на ораницама и травњацима“.