Још 1935. године , најпознатији српски комедиограф Бранислав Нушић осликао је у свом делу „Ожалошћена породица“ све нарави, похлепе, нашу свакодневицу, смех, трагику и културолошки геном српског народа. Тиме је Нушић постао ванвременски али и визионар јер се ништа није променило ни данас. Његово дело је одиграно икс пута и било на репертоару многих позоришта, почев од Народног позоришта, овог пута у извођењу позоришта „Миливоје Живановић“ из Пожаревца, минулог петка, 20. маја у Врњачком биоскопу.
„Ожалошћену породицу“ , у режији Драгане Данде Стојановић, поред ње саме, одиграли су Благоје Савовић, Весна Рајковић, Зоран Матијевић, Гордана Митић. Зоран Стаменковић, Наташа Илић, Милан Илић и Драган Николић. По мишљењу редитељке и глумице у улогама Гине и Сарке, Драгане Данде Стојановић, требало је да те улоге буду спојене у један лик и тиме је ова представа, из типично хумористичког жанра, преведена у црну драму са елементима комике и хумора.
Наше нарави, обичаји, проблематични карактери, присутни су у појединачним примерима свуда око нас. Што се тиче глуме, Драгана Данда Стојановић је још у време Југославије била најнаграђиванија, како и сама каже, аматерска глумица, освајала је награде на готовo свим фестивалима и било је некако предодређено да упише академију, отишла је на други факултет и наставила да аматерски игра и да се бави режијом. Глума и режија код ње немају посебан афинитет већ се појављују као синергија, због чега је ова представа и освојила две глумачке и једну редитељску награду.
Пре одигравања представе „Ожалошћена породица“, потписан је Протокол о сарадњи између Културног центра Врњачке Бање и Центра за културу из Пожаревца. По речима Галине Павленко Перић, директорке ЦЗК Пожаревац, идеја о потписивању Протокола о сарадњи је заједничка, а директор Културног центра Саша Миленковић планира да овим протоколом два Културна центра размењују Културне програме и понуду, јер је у последње две године било проблема са сценско визуелном делатношћу. Миленковић је најавио богату позоришну и концертну сезону.