Спортска инфраструктура, реализоване инвестиције и планови за будуће пројекте били су тема састанка министра за спорт у Влади Републике Србије, Зорана Гајића и председника Општине Врњачка Бања, Бобана Ђуровића. Делегацију, у којој су поред министра Гајића били и државни секретар Марко Кешељ, посебни саветник министра, Дејан Бојовић и шеф кабинета Јован Кнежевић, председник Ђуровић са сарадницима дочекао је у свом кабинету 10. јануара.
Министар је већ на почетку истакао да је Врњачку Бању редовно посећивао као председник Одбојкашког савеза, да врло добро зна шта Бања има и какве су могућности за спортски туризам, али и да овај долазак види као посету старим пријатељима.
– Желим да се упознам са актуелном ситуацијом – који су планови, где су стали, како могу да помогнем са нове функције на којој сам. Знам да руководство Општине и људи задужени за спорт изузетно обраћају пажњу на развој спорта, не само на инфраструктуру, него и на редовне програме, на развој и подизање клубова, како врхунских, тако и такозваног масовног спорта. Због свега тога кажем да сам дошао са великим задовољством и све што буде у моћи Министарства ту сам да помогнем. Што се даљег развоја тиче, мислим да је најважнија ствар да се постојећа инфраструктура што више искористи, да што више екипа из земље и иностранства дође овде на припреме и на такмичења, да се све хале, отворени и затворени терени попуне у оптималном капацитету, каже министар Гајић.
Након састанка, организован је обилазак Хале спортова „Врњачка Бања“ која је заједничким улагањима Министарства спорта и Општине прилагођена потребама особа са инвалидитетом, а уградњом расхладног система омогућено несметано коришћење у летњем периоду. Председник Ђуровић оценио је посету као изузетно значајну и плодоносну.
– Ово је један додатни приступ упознавању са актуелном ситуацијом по питању спорта у Врњачкој Бањи, са инфраструктуром и свим активностима које реализујемо у домену спорта, о будућим пројектима који би попунили наше капацитете, пре свега у дворанском смислу, с обзиром на четири спортске хале које су на располагању за све врсте дворанских спортова, али и пројекте који су оцењени од стране локалне самоуправе као веома битни, рекао је Бобан Ђуровић истичући важност институционалне подршке Министарства у решавању важних питања и пројеката као што је Национални ватерполо тренажни центар, али и изградња садржаја који ће заокружити врњачку понуду.
Предност Врњачке Бање чине одлични смештајни капацитети, а њихово увезивање са спортском инфраструктуром која се из године у годину оплемењује, ствара услове да Бања, по оцени Ђуровића, изврши једну врсту децентрализације спорта, на тај начин што ће те капацитете ставити у функцију свих оних спортова у оквиру којих се могу организовати припреме у Бањи.
– Могућности планине Гоч су огромне, њен развој у повоју, а удаљеност од центра Бање свега 15 минута. Планом Генералне регулације темељно ћемо испланирати даљи развој ове планине, како ћемо и на који начин проширити капацитете у том правцу. Даље, у 2023. радићемо изградњу фудбалских терена, с обзиром да постоји велико интересовање за припреме у домену тог спорта. Већ су откупљене парцеле за терен који ће бити завршен у августу. Кроз јавно приватно-партнерство радимо тениске терене. Велика наша развојна шанса лежи у спортским дворанама, којима ће се ускоро придружити и хала у Врњцима. Очекујемо да употребна дозвола стигне, а она ће бити резервисана за рукометаше, навео је Ђуровић и захвалио Зорану Гајићу на ранијој великој подршци и помоћи у промоцији наши спортских капацитета и спортских капацитета целог овог региона кроз одбојкашка такмичења.
Када је реч о решавању питања Националног ватерполо тренажног центра, по речима министра Гајића, решење увек постоји, али је мишљења да је најважнији саговорник Ватерполо савез Србије који је и иницирао његову изградњу, те да ће се у наредном периоду интересовати какав је њихов став када је тај објекат у питању.