У Замку културе је отворена изложба под називом ,,Супер у погону“, а која за циљ има да представи аутентичне и ручно рађене сувенире, као и мајице и цегере са оригиналним принтовима који представљају графичке отиске детаља са бањског шеталишта.
Претеча изложбе је пројекат са истоименим називом који је покренут од стране Удружења „Супер концепт атеље“, а пројекат је подржала Општина Врњачка Бања као и Културни центар Врњачка Бања.
Пројекат подразумева две радионице које су спровели творци радионице Младен Лазаревић, Ивица Илић и Никола Тошић, као и полазници из Врњачке Бање и Краљева који су идеју унапређења туристичке понуде путем израде оригиналних употребних предмета видели кроз уметничку призму и спровели је у дело, а у жељи да на неформалан начин савладају нове технике и своје идеје реализују користећи неку од њих.
Менаџер пројекта Младен Лазаревић је поносан на овај пројекат и појам да је целокупна идеја извојевала изложбу у Замку културе.
– У питању је пројекат првенац реализован од стране љубитеља уметности који су окупљени око Удружења „Супер концепт атеље“ са седиштем у Врњачкој Бањи, а који је локална самоуправа препознала и свесрдно подржала, док је партнер пројекта Културни центар Врњачка Бања. Овом приликом бих се захвалио свима на подршци и прилици која нам је дата. За циљеве пројекта истакао бих појам окупљања младих, креативних људи уз скретање пажње на то колико је култура важна у нашој свакодневици, а тиме што смо се одлучили да уметност, традицију и модерни концепт стварања спојимо са корисним и све то пренесемо на ствари које се могу употребљавати и носити, желимо да уметничка дела буду и од користи и у покрету како би што више људи запазило аутентичност на делу, каже Лазаревић.
Посебну пажњу посетиоца привукли су принтови на мајицама и цегерима који су нанети одређеном техником и који представљају отиске пажљиво мапираног рељефа Врњачке Бање, а у жељи да успомене из краљице континенталног туризма буду транспарентније. Младен Лазаревић је са радошћу поделио причу о томе како настају ови аутентични принтови.
– Након одабира, мапирану рељефну површину бисмо очистили, потом бисмо ваљком нанели боју за текстил и након тога отискивали мајицу или цегер. Овај поступак преношења отиска назива се фротаж, а нама је одлично послужио имајући у виду идеју пројекта, oбјашњава Лазаревић.
Изложба је отворена до 30. новембра.