У Народној библиотеци ,,Др Душан Радић“ отворена је изложба посвећена Драгоју Трифуновићу који је нацртао и исписао преко десет хиљада паноа за потребе најава културно-уметничких дешавања у Врњачкој бањи. Поред тога, усликао је прегршт фотографија на којима се могу видети најлепши детаљи бање, посебно у доба јесени, а које су се могле наћи у виду разгледница јер су на најлепши могући начин представљале Врњачку Бању тада.
Битно је и рећи да је Драгоје освојио прву награду на конкурсу термоминералног лечилишта Меркур поводом израде његовог логотипа-цртежа младе купачице који је и данас актуелан знак у виду статуе.
Драгоје је написао и неколико књига са теолошким темама које су се могле наћи у православној цркви у Врњачкој Бањи.
Аутор изложбе је Драгојева ћерка, Љиљана Вангић, која је на дирљив начин дочарала лик и дело свог оца, а што се може наћи у посебно штампаном каталогу, и тиме дала свој велики допринос изложби коју су свечано отворили директор Библиотеке, Дејан Лучић, Мирјана Ђурашевић која је учествовала у припреми изложбе и Милан Тодоровић, познати врњачки сликар.
– Поштовани посетиоци, хвала што сте дошли на отварање изложбе која је посвећена човеку који је много урадио за Врњачку Бању и свет културе у њој. Овом изложбом одржавамо нит културе сећања јер је Драгоје велики део Врњачког уметничког миљеа, рекао је Дејан Лучић.
Мирјана је евоцирала успомене на Драгоја из своје визуре и изнела дивљење и појам среће што га је познавала, и посебно се захвалила Ђорђу Петровићу који је у многоме допринео да се изложба реализује.
– Драгоје је био један од ретких људи који је у себи имао више талената и довео их до савршенства. Најчешће се сетим како би пролазио поред библиотеке држећи новине у руци и потом би нам махнуо управо том руком. Увек је био ведрог духа, а дивим се и томе што је писао на теолошке теме о којима, засигурно, не може било ко писати, присетила се Мирјана.
Милан Тодоровић је изнео да је имао срећу што га је познавао и то још од седамдесете године и што је уз њега направио прве уметничке кораке.
– Драгоје ми је био узор јер је био уметник над уметницима. Умео је из једног потеза, без икакве припреме и мерења да испише плакат. Тај осећај за простор на платну сам могао да видим само код њега. Док сам похађао средњу школу, потом и факултет имао сам привилегију да радим плакате и посматрао сам како то Драгоје вешто ради, изнео је Милан.
Садашњи плакатер Културног центра, Ђорђе Петровић, баштини највећи део изложених фотографија и сва три фото-апарата којим је Драгоје фотографисао. Све то га је и навело на идеју да заједно са Мирјаном учествује у реализацији ове изложбе.
– Љубав према фотографији и писању паноа наследио сам од свог оца Рајка Петровића који је радио као кино-оператер у биоскопу и после одласка Драгоја Трифуновића у пензију преузео и тај посао. Такође је био фотограф и највећи део свог рада је посветио Врњачкој Бањи. Од малих ногу сам провео доста времена уз њега на послу у биоскопу тако да је то све дошло природно. Касније захваљујући Бошку Руђинчанину који ми је пружио шансу тако што ме је запослио у Културном центру највише због писања паноа, наставио сам ту дугу и лепу традицију, рекао је Ђорђе.
Изложби је присуствовао и Драгојев унук, Милош Чеперковић, који је истакао да је поносан на све што је његов дека учинио и да се нада да ће један од његових синова ући у свет уметности.
За све заинтересоване посетиоце изложба је отворена до краја године.