Комеморативна свечаност поводом 24. марта – Дана сећања на страдале у НАТО агресији 1999. године, Општина Врњачка Бања, Културни центар и Одбор за обележавање значајних датума и годишњица организовали су на Тргу културе уз помен погинулим борцима, полагање цвећа и венаца и пригодан културни програм.
Помену који је служило свештенство Храма „Рођење Пресвете Богородице“ у Врњачкој Бањи, присуствовале су породице погинулих хероја и борачке организације, представници локалне самоуправе и Војске Србије, јавних предузећа и установа, удружења, као и грађани који су се окупили како би изразили поштовање и одали почаст невино страдалим цивилима и борцима који су положили животе за одбрану земље.

—Пре 26 година западна војна алијанса извршила је злочиначку агресију на нашу земљу без преседана у историји ратовања. Србија памти и не заборавља 78 дана живота под НАТО бомбама, али не заборавља ни херојску одбрану отаџбине. Наша Врњачка Бања памти и не заборавља своју историју и своје јунаке који су животе дали за ову земљу. Богатство нашег краја су људи, вредног духа, праведни и честити. Опраштамо, али не заборављамо. Памти Врњачка Бања своје хероје који су животе положили на олтар слободе – Дејана Цветљанина, Дејана Петковића, Срђана Лакићевића, Миодрага Богосављевића, Дејана Миленковића, Живана Петровића. Памтимо и не заборављамо, рекао је Слободан Дишовић, председник Одбора за обележавање значајних датума обраћајући се присутнима.
Венце на спомен обележје палим борцима у подножју Црквеног брда положиле су породице палих бораца, делегације Општине Врњачка Бања и Војске Србије, Савеза бораца Врњачка Бања, Удружења бораца „Горски вукови“, Ратних војних инвалида, Удружење „Потомака ратника“ и Општински одбор СПС-а.
Поред Дувачког оркестра из Краљева, у оквиру културног програма наступиле су ученице Основне школе „Попински борци“ и врњачке Гимназије, Нина Ћосић, Ана Стевановић, Дуња Дуњић, и Хор „Абрашевић“.
Агресија НАТО снага на Савезну Републику Југославију почела је 24. марта 1999. године без одобрења Савета безбедности УН, трајала је 78 дана и оставила дубоке и трагичне последице. Бројне невине жртве међу којима и 2500 цивила, од којих 89 деце, разорена насеља и несагледиве патње цивилног становништва остају као болно сведочанство једног од најтежих периода у савременој српској историји.