Акција добровољног давања крви у Подунавцима

Марина Ст. Јанковић

Девета акција добровољног давања крви ове године у организацији Црвеног крста Врњачка Бања, Трансфузије Крагујевац и Месног одбора ЦК Подунавци одржана је 19. августа у Дому културе у Подунавцима.

– Ово је једна добра акција, успостављено је континуирано снабдевање крви. У августу имамо укупно три акције тако да ћемо да покријемо све потребе крви која је у овим врућим месецима дефицитарна. Врњачка Бања нема проблема са снабдевањем крви за наше болеснике и пацијенте који се лече у болницама широм земље. Захвалио бих се добровољним даваоцима крви, нашим волонтерима, Општини Врњачка Бања и нашем спонзору Винарији и базенима Грабак који су даваоцима обезбедили једнодневну карту за њихове базене, рекао нам је Ђорђе Ђукић.

Овом приликом, крв је дало 26 хуманих људи. Од тог броја, шест је припадница лепшег пола, а две особе су по први пут дале крв.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Threads
Email

Најновије

Политика

ОДРЖАНА 13. СЕДНИЦА СКУПШТИНЕ ОПШТИНЕ ВРЊАЧКА БАЊА

ОДРЖАНА 13. СЕДНИЦА СКУПШТИНЕ ОПШТИНЕ ВРЊАЧКА БАЊА
Култура

ПРЕДСТАВА „НЕ ОКЛЕВАЈ – ИМПРОВИЗУЈ!“ ИЗВЕДЕНА У ВРЊАЧКОМ БИОСКОПУ

ПРЕДСТАВА „НЕ ОКЛЕВАЈ – ИМПРОВИЗУЈ!“ ИЗВЕДЕНА У ВРЊАЧКОМ БИОСКОПУ
Образовање

ВРЊАЧКА БАЊА ДОМАЋИН РЕГИОНАЛНЕ КОНФЕРЕНЦИЈЕ О ЈАЧАЊУ СТРУЧНОГ ОБРАЗОВАЊА

ВРЊАЧКА БАЊА ДОМАЋИН РЕГИОНАЛНЕ КОНФЕРЕНЦИЈЕ О ЈАЧАЊУ СТРУЧНОГ ОБРАЗОВАЊА
Спорт

ЛЕТЊИ КОШАРКАШКИ КАМП ИГОРА РАКОЧЕВИЋА У ВРЊАЧКОЈ БАЊИ

ЛЕТЊИ КОШАРКАШКИ КАМП ИГОРА РАКОЧЕВИЋА У ВРЊАЧКОЈ БАЊИ
Култура

КОНЦЕРТ УЧЕНИКА МУЗИЧКЕ ШКОЛЕ ,,СТЕВАН МОКРАЊАЦ”,

КОНЦЕРТ УЧЕНИКА МУЗИЧКЕ ШКОЛЕ ,,СТЕВАН МОКРАЊАЦ”,