Специјална болница за интерне болести прославила Свете Враче

Даниел Цоковић

У Специјалној болници за интерне болести у Врњачкој Бањи 14. новембра свечано је обележена лекарска слава Свети Врачи. Уз молитву и обред сечења славског колача, запослени, гости и пријатељи установе окупили су се како би прославили дан посвећен светитељима и заштитницима лекарске професије, негујући традицију која представља симбол хуманости, посвећености и пожртвованог рада. Обредом је чинодејствовао протојереј Жарко Дончић.

Директорка болнице, др Вања Балшић, у свом обраћању осврнула се на рад током године, истичући да је иза установе период интензивног рада, посвећености и улагања у унапређење услуга, али и да је највећи понос тим стручњака који брине о пацијентима.

– Слава је дух који се трудимо да негујемо и ван овог најсвечанијег дана у нашем колективу. У нашој установи посебно се негује хришћански однос према пацијентима, поред Хипократове заклетве, рекла је др Вања Балшић.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Threads
Email

Најновије

Култура

„ИНЕ СВЕТЛОСТИ – ОМАЖ МИЛАНУ ЂОКИЋУ“ У ВРЊАЧКОЈ БИБЛИОТЕЦИ

„ИНЕ СВЕТЛОСТИ – ОМАЖ МИЛАНУ ЂОКИЋУ“ У ВРЊАЧКОЈ БИБЛИОТЕЦИ
Друштво

ОБЕЛЕЖЕН МЕЂУНАРОДНИ ДАН ДРЖАВНИХ СЛУЖБЕНИКА

ОБЕЛЕЖЕН МЕЂУНАРОДНИ ДАН ДРЖАВНИХ СЛУЖБЕНИКА
Култура

КОНЦЕРТ ВЕРЕ СТОЛИЋ У ЗАМКУ КУЛТУРЕ

КОНЦЕРТ ВЕРЕ СТОЛИЋ У ЗАМКУ КУЛТУРЕ
Образовање

ЂАЦИ ГЕНЕРАЦИЈЕ ВРЊАЧКЕ БАЊЕ НА ЗАЈЕДНИЧКОМ БИЛБОРДУ

ЂАЦИ ГЕНЕРАЦИЈЕ ВРЊАЧКЕ БАЊЕ НА ЗАЈЕДНИЧКОМ БИЛБОРДУ
Култура

АБРАШЕВИЋ ОБЕЛЕЖИО ВЕЛИКИ ЈУБИЛЕЈ ТРАДИЦИОНАЛНИМ ФЕСТИВАЛОМ КАД ЛИПЕ ЦВЕТАЈУ

АБРАШЕВИЋ ОБЕЛЕЖИО ВЕЛИКИ ЈУБИЛЕЈ ТРАДИЦИОНАЛНИМ ФЕСТИВАЛОМ КАД ЛИПЕ ЦВЕТАЈУ