Акција добровољног давања крви у Грачацу

Марина Ст. Јанковић

Акција добровољног давања крви коју је организовао ОО Црвени крст Врњачка Бања успешно је реализована  11. децембра у Грачацу.

Хуманост и солидарност у просторијама старе школе код Цркве исказало је шездесет троје давалаца од којих је 59 успешно донирало драгоцену течност, од тога је било осам жена. У породицу хуманих људи уписала се још једна особа која је по први пут дала крв.

У грачачкој акцији, четрнаестој по реду ове године, обележен је посебан тренутак: прикупљена је шестота јединица крви у 2025. години – још један доказ да хуманост живи у Грачацу.

Александар Максимовић из Грачаца донинирао је јубиларну јединицу драгоцене течности.

Ненаду Радивојевићу ову акцију обележио је јубилеј, 30. давање крви. Зоран Тимотијевић је овом приликом 94. пут дао крв!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Threads
Email

Најновије

Култура

„ИНЕ СВЕТЛОСТИ – ОМАЖ МИЛАНУ ЂОКИЋУ“ У ВРЊАЧКОЈ БИБЛИОТЕЦИ

„ИНЕ СВЕТЛОСТИ – ОМАЖ МИЛАНУ ЂОКИЋУ“ У ВРЊАЧКОЈ БИБЛИОТЕЦИ
Друштво

ОБЕЛЕЖЕН МЕЂУНАРОДНИ ДАН ДРЖАВНИХ СЛУЖБЕНИКА

ОБЕЛЕЖЕН МЕЂУНАРОДНИ ДАН ДРЖАВНИХ СЛУЖБЕНИКА
Култура

КОНЦЕРТ ВЕРЕ СТОЛИЋ У ЗАМКУ КУЛТУРЕ

КОНЦЕРТ ВЕРЕ СТОЛИЋ У ЗАМКУ КУЛТУРЕ
Образовање

ЂАЦИ ГЕНЕРАЦИЈЕ ВРЊАЧКЕ БАЊЕ НА ЗАЈЕДНИЧКОМ БИЛБОРДУ

ЂАЦИ ГЕНЕРАЦИЈЕ ВРЊАЧКЕ БАЊЕ НА ЗАЈЕДНИЧКОМ БИЛБОРДУ
Култура

АБРАШЕВИЋ ОБЕЛЕЖИО ВЕЛИКИ ЈУБИЛЕЈ ТРАДИЦИОНАЛНИМ ФЕСТИВАЛОМ КАД ЛИПЕ ЦВЕТАЈУ

АБРАШЕВИЋ ОБЕЛЕЖИО ВЕЛИКИ ЈУБИЛЕЈ ТРАДИЦИОНАЛНИМ ФЕСТИВАЛОМ КАД ЛИПЕ ЦВЕТАЈУ