Отворена реконструисана амбуланта у Грачацу

Даниел Цоковић

Реконструисана амбуланта у Грачацу, која је у саставу Дома здравља „Др Никола Џамић“, свечано је отворена 25. децембра, у присуству председника општине Врњачка Бања, Бобана Ђуровића, представника локалне самоуправе, здравствених и јавних установа и предузећа, као и мештана овог краја.

Радови на реконструкцији финансирани су из буџета Општине Врњачка Бања, за шта је издвојено 5,5 милиона динара, а обухватили су комплетну санацију крова, уређење фасаде, унутрашњих просторија, замену столарије, као и уређење простора око објекта. Извођач радова била је фирма „Бетмонт“, док су пројекат и надзор реализовани у сарадњи са Општином и Саветом Месне заједнице Грачац.

Председник општине Бобан Ђуровић истакао је да је улагање у примарну здравствену заштиту један од стратешких приоритета локалне самоуправе.

– Овај објекат је данас у потпуности прилагођен савременим стандардима здравствене заштите. Амбуланта није само место пружања здравствених услуга, већ и огледало нашег села. Наш циљ је да грађани имају поверење у здравствени систем и да квалитетну услугу могу да добију у свом месту, рекао је Ђуровић.

Он је подсетио да су у претходним годинама значајно повећана улагања у здравствену инфраструктуру на територији општине, укључујући комплетну реконструкцију Дома здравља вредну око 2,5 милиона евра, као и обнову амбуланти у Руђинцима, Новом Селу, Подунавцима и Вранешима.

– Наставићемо да радимо на унапређењу услуга и кадрова, продужењу радног времена амбуланти и бољој доступности лекара. Општина ће обезбедити и додатно возило, поред већ набављених санитетских и патронажних возила, укључујући и најсавременије мобилно возило за хитне интервенције, како бисмо унапредили здравствену заштиту наших грађана. Договорили смо се и да се уведе пракса вађења крви једном недељно у Подунавцима, како наши грађани не би морали да путују у Врњачку Бању ради основних лабораторијских анализа, нагласио је Ђуровић.

Разговор председника општине и представника Дома здравља "Др Никола Џамић"
Разговор председника општине и представника Дома здравља „Др Никола Џамић“

Говорећи о развоју Грачаца, председник општине је истакао да је у претходном периоду реализован низ инфраструктурних и друштвених пројеката, од обнове цркве и старог школског објекта, уређења парка за децу и јавних простора, до улагања у школу, спортску инфраструктуру, јавну расвету, путну мрежу и спомен-обележја.

– Развој села не чине само објекти, већ људи који носе друштвени и културни живот заједнице- спортским радницима, културним и фолклорним друштвима, цркви, организаторима културних вечери. Њих треба подржавати, јер без њихове посвећености нема заједнице, поручио је Ђуровић.

Након свечаног отварања реновиране амбуланте, Месна заједница Грачац је у просторијама Ловачког дома, поводом успешно реализованог пројекта и успешне пословне године, организовала послужење и дружење за пословне партнере, пријатеље и мештане села.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Threads
Email

Најновије

Култура

„ИНЕ СВЕТЛОСТИ – ОМАЖ МИЛАНУ ЂОКИЋУ“ У ВРЊАЧКОЈ БИБЛИОТЕЦИ

„ИНЕ СВЕТЛОСТИ – ОМАЖ МИЛАНУ ЂОКИЋУ“ У ВРЊАЧКОЈ БИБЛИОТЕЦИ
Друштво

ОБЕЛЕЖЕН МЕЂУНАРОДНИ ДАН ДРЖАВНИХ СЛУЖБЕНИКА

ОБЕЛЕЖЕН МЕЂУНАРОДНИ ДАН ДРЖАВНИХ СЛУЖБЕНИКА
Култура

КОНЦЕРТ ВЕРЕ СТОЛИЋ У ЗАМКУ КУЛТУРЕ

КОНЦЕРТ ВЕРЕ СТОЛИЋ У ЗАМКУ КУЛТУРЕ
Образовање

ЂАЦИ ГЕНЕРАЦИЈЕ ВРЊАЧКЕ БАЊЕ НА ЗАЈЕДНИЧКОМ БИЛБОРДУ

ЂАЦИ ГЕНЕРАЦИЈЕ ВРЊАЧКЕ БАЊЕ НА ЗАЈЕДНИЧКОМ БИЛБОРДУ
Култура

АБРАШЕВИЋ ОБЕЛЕЖИО ВЕЛИКИ ЈУБИЛЕЈ ТРАДИЦИОНАЛНИМ ФЕСТИВАЛОМ КАД ЛИПЕ ЦВЕТАЈУ

АБРАШЕВИЋ ОБЕЛЕЖИО ВЕЛИКИ ЈУБИЛЕЈ ТРАДИЦИОНАЛНИМ ФЕСТИВАЛОМ КАД ЛИПЕ ЦВЕТАЈУ