КАРАВАН 57. ПРАЗНИКА МИМОЗЕ ПОСЕТИО ВРЊАЧКУ БАЊУ

Весна Ђорђевић

Пуцањ тромбоњера тачно у подне на Променади 16. јануара огласио је полазак Каравана 57. Празника мимозе главном врњачком улицом. Свечани дефиле Новљана донео је Врњчанима и гостима звуке медитеранске музике, веселе корачнице, машкаре и кореографије мажоретки, а паперјасти нежно-жути цвет мимозе који је дељен пролазницима званично је најавио скори долазак пролећа, односно, у складу са овогодишњим слоганом манифестације „Док све спава, мимоза се буди“,  буђење новог живота. Дефиле Променадом завршен је програмом на Тргу Културе, а игра, песма, весели колорит костима и опојни мирис мимоза унели су нови дух у зимски амбијент Врњачке Бање.

Караван 57. Празника мимозе у Врњачкој Бањи
Караван 57. Празника мимозе у Врњачкој Бањи

— Караван Празника мимозе, како су нам причали старији, посећивао је некада давно Врњачку Бању, а на нашу огромну радост и задовољство, после дуго времена смо ту са духом Медитерана  и симболима херцегновске феште, али и са цветом мимозе који је позивница да нам сви дођете у Херцег Нови од 13. до 28. фебруара и будете део наших свечаности, културних, гастро и спортских програма. Сви посетиоци имаће и овај пут прилику да виде концерте регионалних звезда, Фешту од мимозе, рибе и вина дуж херцегновске ривијере са бесплатном дегустацијом јела, маскембале, изложбу цвећа, IX Међународни карневал са више стотина учесника, салон вина, такмичење у припреми бокешких јела, атрактивна спортска такмичења попут Скалинаде, Пицигина и Трке карића,  рекла нам је Татјана Атељевић, директорка Јавне установе културе „Херцег фест“ из Херцег Новог.

Долазак Каравана 57. Празника мимозе директна је последица Споразума о сарадњи који су 2023. потписале две општине,  Врњачка Бања и Херцег Нови, а који има за циљ учвршћивање  културних и туристичких веза између два велика туристичка центра у региону.

Прича о цвету мимозе и једној од највећих туристичко-забавних манифестација у региону – Празнику мимозе, промовисана је после Врњачке Бање и на Златибору, Никшићу, Источном Сарајеву, Бања Луци и Требињу нудећи мештанима и гостима прилику да осете део атмосфере велике феште коју организују Општина, Јавна установа културе и Туристичка организација Херцег Нови, у славу препознатљивог симбола јужних крајева – мимозе.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Threads
Email

Најновије

Спорт

РЕГИОНАЛНА ОЛИМПИЈАДА ПЕНЗИОНЕРА РАШКОГ ОКРУГА У ВРЊАЧКОЈ БАЊИ

РЕГИОНАЛНА ОЛИМПИЈАДА ПЕНЗИОНЕРА РАШКОГ ОКРУГА У ВРЊАЧКОЈ БАЊИ
Култура

„ЧОРБА ОД КАНАРИНЦА“ ПОНОВО ОДУШЕВИЛА ВРЊАЧКУ ПУБЛИКУ

„ЧОРБА ОД КАНАРИНЦА“ ПОНОВО ОДУШЕВИЛА ВРЊАЧКУ ПУБЛИКУ
Здравство

АКЦИЈА ДОБРОВОЉНОГ ДАВАЊА КРВИ НА ВРЊАЧКОЈ ПРОМЕНАДИ

АКЦИЈА ДОБРОВОЉНОГ ДАВАЊА КРВИ НА ВРЊАЧКОЈ ПРОМЕНАДИ
Култура

МУЗИКА ,,РИТМА ДУШЕ” У ЗАМКУ КУЛТУРЕ

МУЗИКА ,,РИТМА ДУШЕ” У ЗАМКУ КУЛТУРЕ
Друштво

ОДРЖАН ДРУГИ „МИНИ КАМП ЗА СВЕ, ЗАШТО ДА НЕ“

ОДРЖАН ДРУГИ „МИНИ КАМП ЗА СВЕ, ЗАШТО ДА НЕ“