Поводом Међународног дана државних службеника – 23. јуна, који се ове године први пут обележава у организацији Министарства државне управе и локалне самоуправе, у Палати Србија додељена су признања најуспешнијим институцијама и локалним самоуправама за допринос модернизацији и професионализацији јавне управе. Признање за најбољу општинску управу припало је Општини Врњачка Бања, а повељу је у име локалне самоуправе примио председник општине Бобан Ђуровић.
Министарка државне управе и локалне самоуправе Снежана Пауновић честитала је државним службеницима њихов дан и захвалила им на преданом раду у служби грађана. Она је поручила да су модернизација и дигитална трансформација јавне управе приоритети, истичући да су управо државни службеници најважнији ослонац сваке реформе и да ће Министарство наставити да улаже у њихов професионални развој.
Обраћајући се присутнима, заменица шефа Делегације ЕУ у Србији и отправница послова Пламена Халачева навела је да су професионални, стручни и одговорни државни службеници од суштинског значаја за изградњу поверења између грађана и државе.
Испред добитника повеље присутнима се обратио председник Општине Врњачка Бања Бобан Ђуровић, који је том приликом нагласио да су људи „суштина и покретачка снага система и они који мењају живот наших грађана набоље“.
– Уверен сам да су професионалност, одговорност и посвећеност грађанима темељ јаке и модерне јавне управе, а овакви скупови представљају прилику за размену искустава и подстицај за даље унапређење рада институција, поручио је Ђуровић.
Догађај је реализован уз техничку подршку ЕУ пројекта за реформу јавне управе.
Фото: Немања Панчић