Wellness центар Хотела „Фонтана“ простире се на површини од око 1.000 квадрата, и располаже са богатим садржајем.
Како би ваш боравак био што ефикаснији, можете пратити следећи низ предлога за правилно коришћење wellness&spa садржаја:
По доласку у СПА центар, док сте још суви, предлажемо да прво искористите слану собу. Одрасли у њoj могу да проведу до 40 минута, док је препорука за децу 20 минута.
Након слане собе иде се у рекреативни базен, са температуром воде између 28-30 степени, осим хидромасажног у коме је вода топлија. По изласку из базена, морате се истуширати. Туширањем ћете очистити вашу кожу од хемикалија и нечистоћа у базену, како бисте спречили њихово испаравање касније у сауни.
Следе топле клупе, такозвани тепидаријуми. Користе се за опуштање мишића и загревање тела пре уласка у сауну. Њихова температура је око 36-40 степени. Користе се 15-20 минута. Након прилагођавања вишој температури, сауне посећујете суви и са пешкиром. Ослободићете се штетних материја из организма и вишка течности. Око 15 минута је сасвим довољно. По изласку из сауне можете користити изломљени лед као начин да се расхладите, а затим поново туширање, уз препоруку мало хладније воде, због циркулације. Саветујемо вам да никада не користите топлу воду за туширање након коришћења сауне.
На самом крају можете користити и парно купатило, затим туширање и одмор на лежаљкама уз добру књигу.
НАПОМЕНА: Пре уласка у базен туширање је ОБАВЕЗНО, а то можете учинити у својој соби пре доласка у СПА или у свлачионицама велнес и спа центра. Ово уклања трагове парфема, дезодоранса и других нечистоћа коже са тела.
Није дозвољено ношење контактних сочива или било каквог накита у сауни. Сауне се не препоручују особама са високим крвним притиском, срчаним болесницима, као и особама са изразито ниским крвним притиском, проширеним венама, акутним инфекцијама, трудницама и малој деци. Никада у сауну немојте уносити папуче, накит, сатове итд.
Хидромасажни базен – температура воде 30 C° – 35 C°, димензија 7 m x 2 m, други је најпосећенији садржај после сауна парка.
Ђакузи када – температура до 34 C°, користи се првенствено за опуштање и опуштање мишића.
Базен за рекреативно пливање – температура воде до 30 C°, димензија 10 m х 7 m. Намењен је опуштању и задовољавању потреба посетилаца у оквиру велнеса у целини.
Дечији базен је део намењен најмлађим посетиоцима. Малишани могу да уживају у кружном базену са температуром до 32 C°.
Финска сауна (За оне који толеришу високу температуру и интензивно излагање топлоти). Температура: 80-100 C°, влажност 10-15%. Максимални боравак: 15 минута.
Био/Руска сауна (Намењена особама које имају проблема са задржавањем воде у телу и особама које не подносе високе температуре финске сауне). Температура: 55-60 C°, влажност: 60%. Максимални боравак: 20 минута.
ИЦ сауна (за оне који бирају интензивнију детоксикацију, генерално, интензитет знојења је и до три пута већи него у класичним саунама). Температура: 40-60 C°. Максимални боравак: 30 минута.
Парно купатило (Савршено се уклапа у комбинацију са другим садржајима, посебно се препоручује у случајевима: бронхијалне астме, бронхитиса, проблема са горњим дисајним путевима, кашља, промуклост и болних покрета у зглобовима). Температура: 40-50 C°, влажност: 90-100%. Максимални боравак: 20 минута.
Слана соба (представља простор испуњен минералима хималајске соли. Боравак у сланој соби побољшава дисање, ублажава кијање, кашаљ. Помаже код бронхитиса, астме, инфекција респираторног тракта. Сам амбијент делује опуштајуће). Температура: 26 C°, влажност: 40-60%. Максимално задржавање: 20-40 минута.
Соба за релаксацију (Суштина је да у овим просторијама владају мир и тишина. Соба за релаксацију се обично користи између сауна или по субјективном осећају).
Машина за лед (Лед је намењен за хлађење након коришћења сауне. Та екстремна разлика у температури после сауне, која се постиже ледом, доводи до контракције крвних судова након коришћења сауне и подстиче циркулацију).
Тепидаријуми (Тепидаријуми су топле лежаљке које се загревају од 36 C° до 40 C°, тј. температуре блиске телесној. Тепидаријум је место које је иначе намењено за одмор, између сауна).
– Одлазак у wellness центар представља посебан ритуал, јер то време посвећујемо себи како бисмо обезбедили неопходан баланс и ревитализовали стање тела и духа. Сматрам да су бонтон и водич неопходан корак у опису самог појма једног wellness концепта. Корисници са наших простора се у великом броју случајева први пут сусрећу са овим садржајима и најчешће не знају пуно о ономе што их очекује, а веома често се устручавају постављати и питања која се управо односе на кодекс. Wellness тим Хотела „Фонтана“ посебну пажњу управо придаје овом сегменту, уз савете и сугестије корисници се упућују у благодети wellness & spa садржаја, а својим моделом понашања и комуникацијом учествују у креирању опуштајуће атмосфере. Услуге масажа и третмана спроводи такође тим високообразованих физиотерапеута, а уз веома развијен козметички салон можемо пружити и широк спектар козметичких третмана. Оно што је посебно занимљиво и специфично јесте да су терапеути и козметичари заправо креатори нашег SPA менија, где је вишегодишње искуство и ослушкивање корисника дало висок резултат у реализацији истих. Сходно излагању „данашњим“ лошим навикама, све чешће долазимо до дела где је у физичком смислу угрожена постура тела. Ова тема је отворила и поглавље о schroth корективним вежбама које се такође спроводе у Хотелу „Фонтана“, вођени мастер терапеутом рехабилитационе медицине и интернационалним schroth терапеутом. Циљна група су управо деца школског и предшколског узраста, која се све чешће сусрећу управо са овим проблемом. Schroth метода је тренутно најефикаснија метода корекције деформитета кичменог стуба типа сколиозе и кифозе. Базирана је на тродимензионалној корекцији деформитета кичменог стуба уз посебан програм вежби и мануелних техника, где је неизоставан и кључни део програма ротационо дисање, каже Маја Арсић, менаџерка Wellness&Spa Хотела „Фонтана“.