„ЗЛАТНЕ НИТИ“ ВРЕДНО РАДЕ

Марина Ст. Јанковић

Богатство народне ношње, ткање, плетење, вез, златовез, Удружење „Златне нити“ које предводи Светлана Трифуновић успева да отргне од заборава, да поврати старе занате и умећа, прегршт народног блага. Удружење окупља чуваре традиције, обичаја, ручних радова, кулинарских специјалитета из Србије и земаља региона и активно ради током целе године испуњавајући обавезу према будућим генерацијама.

Недавно су чланови „Нити“ били учесници предавања SeCid посвећено писању пројеката за развој сеоског и домаћег туризма. Прилог за ТВ Пинк снимљен је у радионици Удружења. Светлана Трифуновић изразила је своју креативност приликом организације  овогодишњих Сусрета села и аранжирања свечане бине. Вредне златне руке потрудиле су се да извезу дечије кошуље и хаљине за потребе КУД-а „Џивџан“ уочи традиционалног Џивџан феста.

Крајем маја, „Златне нити“ су представљале Врњачку Бању на манифестацији „Свињарско предвечерје“ у Доњем Товарнику. Осим презентовања богатог штанда, чланови „Златних нити“ учествовали су у топљењу масти, прављењу чварака и мешењу салчића.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Threads
Email

Најновије

Туризам

НОВА СЕЗОНА НА АКВА ПАРКУ „РАЈ“

НОВА СЕЗОНА НА АКВА ПАРКУ „РАЈ“
Култура

МУЗИКА ,,ИЗ ВЕКОВА ГРОМОВИТЕ ТИШИНЕ” У ЗАМКУ КУЛТУРЕ

МУЗИКА ,,ИЗ ВЕКОВА ГРОМОВИТЕ ТИШИНЕ” У ЗАМКУ КУЛТУРЕ
Култура

НАЈАВЉЕН ЈУБИЛАРНИ 50. ФЕСТИВАЛ ФИЛМСКОГ СЦЕНАРИЈА

НАЈАВЉЕН ЈУБИЛАРНИ 50. ФЕСТИВАЛ ФИЛМСКОГ СЦЕНАРИЈА
Здравство

Aкција добровољног давања крви у Вранешима

Aкција добровољног давања крви у Вранешима
Култура

ВЕЧЕ ,,МУЗИЧКИХ СУВЕНИРА” У ЗАМКУ КУЛТУРЕ

ВЕЧЕ ,,МУЗИЧКИХ СУВЕНИРА” У ЗАМКУ КУЛТУРЕ