Инфаркт и два стента нису спречили купача да освежење у натоплијем делу тропског дана потражи на врњачком Олимпијском базену. Температура од 45 степени, вода и оптерећење у води узроковали су несвестицу при покушају изласка из воде, а онда и престанак рада срца. Извучен је са дна базена, па вештом реанимацијом повраћен у живот пре доласка службе Хитне помоћи.
Само пар дана касније, пливачу који је дошао на купање упркос повреди, рука је отаказала услед грчења мишића током препливавања Олимпијског базена у дубокој води. Пливач се нагутао воде док је тонуо, а само захваљујући спремном и обученом спасиоцу, његовој муњевитој и одлучној реакцији избегнута је трагедија.
—Најбитније је да сам уочио проблем на време, јер је укоченост руке узроковала страх, а онда и губљење пливачке способности. У таквим случајевима секунде одлучују, а брза реакција спасиоца значи границу између живота и смрти, каже Драгољуб Гарни Ђорђевић који је јунак наведене приче, а ово је само последње у низу од пуних шеснаест година колико обавља посао спасиоца.
Колико је оваквих акција на годишњем нивоу зависи од посећености базена и дужине купалишне се зоне, али их буде 10 до 15. Да бисмо схватили значај онога што Гарни ради, као шеф на челу четворочлане посаде, и у сарадњи са медицинском сестром која дежура, морамо знати да за реанимацију имамо само пет минута колико мозак ради без озбиљних оштећења по престанку рада срца. Не прецењујте своје способности, избегавајте најтоплији део дана и брините о свом здрављу да не би спасилац морао да брине уместо вас. И, иако је мишљење појединаца да су овакве акције у опису посла једног спасиоца, ипак је свака понаособ херојско дело јер је на тасу људски живот.