Седницом Скупштине општине која је одржана 28. фебруара председавали су Иван Радовић и Дане Станојчић. У раду је учествовало 25 одборника. Поред председника Општине Бобана Ђуровића и његовог заменика Ивана Џатића седници су присуствовали и чланови Општинског већа, народни посланик Војислав Вујић, начелник Општинске управе Славиша Пауновић, руководиоци унутрашњих организационих јединица Општинске управе, директори јавних предузећа и установа. Најпре је разматран Извештај о остварењу прихода и извршењу расхода буџета Општине Врњачка Бања у периоду од 1. јануара 2024. године до 30. септембра 2024. године. Што се финансијског резултата тиче, у овом периодичном извештају према подацима из извршења буџета укупни текући приходи буџета износе 1.530.225.594 динара, а укупни текући расходи на нивоу извршења буџета износе 1.565.501.300 динара. Дефицит у износу од 35.275.706 динара финансиран је из пренетог вишка прихода из 2023. године. Извештај је образложио Зоран Дунић, начелник Одељења за буџет и финансије, а у дискусији су учествовали: Марија Костић, Драган Миленковић, Зоран Сеизовић, Родољуб Џамић, Јован Смоловић, Иван Радовић, Љубиша Карамарковић, Радосав Пејовић, Бобан Ђуровић, Иван Џатић, Војислав Вујић, Миљко Арсић и Бранко Пршић. За усвајање извештаја гласало је 19 одборника, петоро је било против, а један уздржан.
Донета је Одлука о ангажовању екстерног ревизора за обављање екстерне ревизије завршног рачуна буџета Општине Врњачка Бања за 2024. годину, као и Одлука о кредитном задужењу у 2025. години. Општина ће се задужити код финансијске институције дугорочним кредитним задужењем до 190.000.000 динара, а користиће се за капиталне инвестиционе расходе који се финансирају из буџета и то: Дечје игралиште у Централном парку, Пројекат „Санација постројења за пречишћавање воде и резервоара Липова“, Систем регулисања саобраћаја у пешачкој зони и обележавање и регулисање паркинг места у Општини В. Бања, Пројекат „Унапређење енергетске ефикасности објеката од јавног значаја – јавна расвета, Пројекат Балон сала и Програмска активност – спровођење урбанистичких и просторних планова (део за путеве и површине јавне намене). Пројекти треба да донесу резултат који се односи на унапређење комуналне и туристичке инфраструктуре и побољшање услова живота грађана као и унапређење и даљи развој туризма. Сваки од пројеката појединачно има за циљ развој различитих посебних области као што су туризам, комуналне делатности, саобраћајна инфраструктура, енергетска ефикасност и урбанистичко планирање. Председник Ђуровић у дискусији је нагласио да је транспарентност у извршењу и креирању буџета, док је Џатић, заменик председника Општине нагласио да су интереси Општине на првом месту.
Јавним предузећима „Нови Аутопревоз“ и „Шуме – Гоч“ одборници су изгласали одлуке о повећању основног капитала. Разлог за доношење ових одлука садржан је у интенцији оснивача да новим улозима оснажи тржишну позицију предузећа. У наставку седнице разматрано је и усвојено десетак одлука које се тичу покретања поступка отуђења делова катастарских парцела из јавне својине Општине ради исправке граница парцела, или поступка прибављања у јавну својину Општине, као и размене између Општине и приватних лица. Донета је Одлука о изменама и допунама Одлуке о социјалној заштити. Наиме, у току је израда Програма унапређења социјалне заштите у Општини В. Бања за период 2025-2030. године. Како би се остварио општи циљ унапређења услуга социјалне заштите, дефинисано је пет посебних циљева и њима припадајуће мере које воде планираним крајњим исходима Програма за унапређење услуга социјалне заштите. До 2030. године, циљ је унапређење социјалне заштите кроз јачање капацитета локалне самоуправе за планирање, управљање и праћење услуга, као и побољшање задовољства корисника и социјалног здравља становништва. Повећање доступности иновативних услуга и унапређење транспарентности у области социјалне заштите има за циљ осигурање веће информисаности и ангажовања корисника, што ће допринети праведнијем и ефикаснијем систему који одговара на потребе заштите угрожених група.

Одборници су изгласали Оперативни план за одбрану од поплава на територији Општине В. Бања за воде II реда за 2025. годину. Комисија за утврђивање чињеница у вези геолошких истраживања габро-дијабаза на локалитету „Велика равна“ у насељеном месту Станишинци поднела је извештај, а одборници су имали прилику да се упознају са прегледом активности и одлука Одбора за управљање, коришћење и заштиту природних ресурса Општине В. Бања током 2024. године. Одбор је одржао четири редовне седнице. Током октобра новоформирана Комисија за узврђивање стања на изворима реализовала је детаљно хидрогеолошко рекогносцирање терена и четири гочке каптаже, изворе „Кликери“, „Иричко врело“, „Ћурчијски извори“ и „Думак“, а о теренским проспекцијама урађен је технички извештај.
Дата је сагласност на предложени ценовник ЈП за газдовање заштитним шумама Врњачке Бање „Шуме – Гоч“ за 2025. годину. Наглашено је да није мењана цена огревног дрвета као производа од општег интереса. Промена се односи на трупце букве, као један од најконкурентнијих производа и на чију се цену коштања највише одражавају промене у стварним трошковима производње.
Након разматрања и дискусије одборници су већином гласова дали сагласност на програме рада и финансијске планове и програме пословања за 2025. годину за: Центар за социјални рад, Културни центар, Спортски центар, ПУ „Радост“, НБ „Др Душан Радић“, Регионални центар за управљање комуналним отпадом „Регион Краљево“ д.о.о. Краљеви, Општинску стамбену агенцију. Такође, дата је сагласност на програм одржавања, заштите, развоја и управљања општинским и некатегорисаним путевима и улицама и изградња и реконструкција јавне расвете на подручју Општине В. Бања за 2025. годину.
Усвојен је закључак и извештај о утврђивању економске цене програма васпитања и образовања у ПУ „Радост“. Економска цена по детету дневно за 2025. годину износи 2.090 динара, од чега Општина финансира 89,3%, док део који финансирају родитељи остаје непромењен у односу на претходну годину и износи 225,80 динара, или 10,7%.
Скупштина је донела решење о именовању Горана Кнежевића, дипломираног инжењера пољопривреде за директора Јавног предузећа за обављање комуналне делатности „Белимарковац“ В. Бања.28