БЛАГОСЛОВ АРХИЕПИСКОПА И МИТРОПОЛИТА ЖИЧКОГ Г. ДР ЈУСТИНА

Даниел Цоковић

У Храму Живоносни Источник у Врњачкој Бањи, 19. октобра, на празник Светог апостола Томе – Томиндан, пред великим бројем верника, Свету Архијерејску Литургију служио је Његово Високопреосвештенство Архиепископ и Митрополит жички Господин др Јустин, уз саслужење свештенства Црквене општине Врњачка Бања.

У надахнутој беседи Архиепископ и Митрополит жички Г. др Јустин поручио је верницима да је „човек оно што има у души“, истичући да једино Господ Бог може испунити људску душу и дати смисао животу.

– Нека Господ Бог, молитвама Пресвете Мајке наше и Светог Апостола Томе, који је једном за свагда, додирнувши ребра Господа, исповедио: „Господ мој и Бог мој“, буде са нама. И ми исто треба да понављамо „Господ наш и Бог наш“ и не треба да испитујемо. Нека Он буде са нама и нека нас води до Царства небеског, речи су Његовог Високопреосвештенства Архиепископа и Митрополита жичког Господина др Јустина.

Благословом и речима духовне поуке Његовог Високопреосвештенства, верници су испуњени вером, надом и љубављу напустили свети храм.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Threads
Email

Најновије

Култура

„ИНЕ СВЕТЛОСТИ – ОМАЖ МИЛАНУ ЂОКИЋУ“ У ВРЊАЧКОЈ БИБЛИОТЕЦИ

„ИНЕ СВЕТЛОСТИ – ОМАЖ МИЛАНУ ЂОКИЋУ“ У ВРЊАЧКОЈ БИБЛИОТЕЦИ
Друштво

ОБЕЛЕЖЕН МЕЂУНАРОДНИ ДАН ДРЖАВНИХ СЛУЖБЕНИКА

ОБЕЛЕЖЕН МЕЂУНАРОДНИ ДАН ДРЖАВНИХ СЛУЖБЕНИКА
Култура

КОНЦЕРТ ВЕРЕ СТОЛИЋ У ЗАМКУ КУЛТУРЕ

КОНЦЕРТ ВЕРЕ СТОЛИЋ У ЗАМКУ КУЛТУРЕ
Образовање

ЂАЦИ ГЕНЕРАЦИЈЕ ВРЊАЧКЕ БАЊЕ НА ЗАЈЕДНИЧКОМ БИЛБОРДУ

ЂАЦИ ГЕНЕРАЦИЈЕ ВРЊАЧКЕ БАЊЕ НА ЗАЈЕДНИЧКОМ БИЛБОРДУ
Култура

АБРАШЕВИЋ ОБЕЛЕЖИО ВЕЛИКИ ЈУБИЛЕЈ ТРАДИЦИОНАЛНИМ ФЕСТИВАЛОМ КАД ЛИПЕ ЦВЕТАЈУ

АБРАШЕВИЋ ОБЕЛЕЖИО ВЕЛИКИ ЈУБИЛЕЈ ТРАДИЦИОНАЛНИМ ФЕСТИВАЛОМ КАД ЛИПЕ ЦВЕТАЈУ