Акција добровољног давања крви у Гиманзији

Даниел Цоковић

У просторијама Гимназије, Црвени крст Врњачка Бања, Гимназија и Угоститељско-туристичка школа са домом ученика, 23. октобра организовали су 12. хуману акцију добровољног давања крви, уз подршку Службе за трансфузију крви из Крагујевца. Током акције прикупљено је 35 јединица крви, а 17 особа по први пут се придружило породици „хероја“.

Војин Пецић први пут као добровољни давалац крви
Војин Пецић први пут као добровољни давалац крви

Ђорђе Ђукић, секретар ОО Црвеног крста Врњачка Бања, изразио је захвалност школама на доброј сарадњи и одличној организацији акције, као и великој посвећености волонтера из обе школе.

– Ово је заиста значајна акција јер доприноси континуитету у снабдевању крви за трансфузије. Важно је истаћи да свака доза крви коју дају ученици, као најздравија популација, иде за најкритичније болеснике, децу, мале бебе и породиље, нагласио је Ђукић.

Акцију је својим доприносом препознала и компанија „Skyview“ која је сваком добровољном даваоцу крви обезбедила гратис улазницу за панорамско разгледање Врњачке Бање.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Threads
Email

Најновије

Култура

„ИНЕ СВЕТЛОСТИ – ОМАЖ МИЛАНУ ЂОКИЋУ“ У ВРЊАЧКОЈ БИБЛИОТЕЦИ

„ИНЕ СВЕТЛОСТИ – ОМАЖ МИЛАНУ ЂОКИЋУ“ У ВРЊАЧКОЈ БИБЛИОТЕЦИ
Друштво

ОБЕЛЕЖЕН МЕЂУНАРОДНИ ДАН ДРЖАВНИХ СЛУЖБЕНИКА

ОБЕЛЕЖЕН МЕЂУНАРОДНИ ДАН ДРЖАВНИХ СЛУЖБЕНИКА
Култура

КОНЦЕРТ ВЕРЕ СТОЛИЋ У ЗАМКУ КУЛТУРЕ

КОНЦЕРТ ВЕРЕ СТОЛИЋ У ЗАМКУ КУЛТУРЕ
Образовање

ЂАЦИ ГЕНЕРАЦИЈЕ ВРЊАЧКЕ БАЊЕ НА ЗАЈЕДНИЧКОМ БИЛБОРДУ

ЂАЦИ ГЕНЕРАЦИЈЕ ВРЊАЧКЕ БАЊЕ НА ЗАЈЕДНИЧКОМ БИЛБОРДУ
Култура

АБРАШЕВИЋ ОБЕЛЕЖИО ВЕЛИКИ ЈУБИЛЕЈ ТРАДИЦИОНАЛНИМ ФЕСТИВАЛОМ КАД ЛИПЕ ЦВЕТАЈУ

АБРАШЕВИЋ ОБЕЛЕЖИО ВЕЛИКИ ЈУБИЛЕЈ ТРАДИЦИОНАЛНИМ ФЕСТИВАЛОМ КАД ЛИПЕ ЦВЕТАЈУ