ЕДУКАТИВНЕ ИГРАЧКЕ ЗА ПУ „РАДОСТ“ И ДОМ ЗДРАВЉА „ДР НИКОЛА ЏАМИЋ“

Даниел Цоковић

У оквиру програма „Разиграно родитељство“, који Општина Врњачка Бања реализује у сарадњи са Сталном конференцијом градова и општина и УНИЦЕФ-ом у Србији, 26. децембра започета је дистрибуција 102 едукативне „Плејмобил“ играчке намењених најмлађима. Програм је усмерен на подршку родитељству и подстицање здравог раног развоја деце, уз посебан акценат на инклузију и подршку осетљивим групама.

Донација је реализована на основу Уговора потписаног између Сталне конференције градова и општина и Општине Врњачка Бања. Предшколској установи „Радост“ додељен је 51 комад играчака за опремање и рад у оквиру њихових објеката. Дому здравља „Др Никола Џамић“ додељен је такође 51 комад играчака, од тога је 15 комада намењено раду установе, док ће преосталих 36 комада бити директно подељено породицама кроз рад Патронажне службе. Ове установе су прошле стручне обуке у оквиру програма усмерених на рани развој детета.

Председник општине Врњачка Бања, Бобан Ђуровић, истакао је приликом уручења играчака да локална самоуправа континуирано и стратешки брине о најмлађим суграђанима, захваливши се Одељењу за локални економски развој општине Врњачка Бања на подршци током реализације пројекта.

– Локална самоуправа, како кроз велике тако и кроз мање пројекте, континуирано улаже у добробит заједнице, усмеравајући средства тамо где су најпотребнија. Ово је пример добре праксе која доприноси квалитетнијем амбијенту и бољем животу грађана. Желим да ове играчке донесу радост деци, а Општина Врњачка Бања ће и убудуће подржавати иницијативе усмерене ка срећнијем и здравијем детињству, поручио је Ђуровић.

Маја Цветковић, директорка ПУ „Радост“, истакла је да ова установа има изузетно добру сарадњу са локалном самоуправом, као и да се та сарадња успешно реализује кроз заједничке пројекте, међу којима је и овај пројекат.

– Наши простори су обогаћени природним материјалима и различитим играчкама, али ће ово свакако бити од великог значаја у раду са децом. Реч је о играчкама едукативног карактера које подстичу развој и учење кроз игру, рекла је Маја Цветковић.

Наташа Ђукић, главна сестра Патронажне службе Дома здравља „Др Никола Џамић“, захвалила се у име Дома здравља Општине Врњачка Бања на обезбеђеној донацији едукативних играчака, истичући да ће један део донације бити коришћен на педијатријском одељењу Дома здравља, док ће већи део бити подељен деци на терену путем Патронажне службе.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Threads
Email

Најновије

Култура

„ИНЕ СВЕТЛОСТИ – ОМАЖ МИЛАНУ ЂОКИЋУ“ У ВРЊАЧКОЈ БИБЛИОТЕЦИ

„ИНЕ СВЕТЛОСТИ – ОМАЖ МИЛАНУ ЂОКИЋУ“ У ВРЊАЧКОЈ БИБЛИОТЕЦИ
Друштво

ОБЕЛЕЖЕН МЕЂУНАРОДНИ ДАН ДРЖАВНИХ СЛУЖБЕНИКА

ОБЕЛЕЖЕН МЕЂУНАРОДНИ ДАН ДРЖАВНИХ СЛУЖБЕНИКА
Култура

КОНЦЕРТ ВЕРЕ СТОЛИЋ У ЗАМКУ КУЛТУРЕ

КОНЦЕРТ ВЕРЕ СТОЛИЋ У ЗАМКУ КУЛТУРЕ
Образовање

ЂАЦИ ГЕНЕРАЦИЈЕ ВРЊАЧКЕ БАЊЕ НА ЗАЈЕДНИЧКОМ БИЛБОРДУ

ЂАЦИ ГЕНЕРАЦИЈЕ ВРЊАЧКЕ БАЊЕ НА ЗАЈЕДНИЧКОМ БИЛБОРДУ
Култура

АБРАШЕВИЋ ОБЕЛЕЖИО ВЕЛИКИ ЈУБИЛЕЈ ТРАДИЦИОНАЛНИМ ФЕСТИВАЛОМ КАД ЛИПЕ ЦВЕТАЈУ

АБРАШЕВИЋ ОБЕЛЕЖИО ВЕЛИКИ ЈУБИЛЕЈ ТРАДИЦИОНАЛНИМ ФЕСТИВАЛОМ КАД ЛИПЕ ЦВЕТАЈУ