Бања употпуњује туристичку понуду

Весна Ђорђевић

ОБЕЛЕЖАВАЊЕ  БИЦИКЛИСТИЧКИХ  И ПЕШАЧКИХ СТАЗА

Поводом почетка летње туристичке сезоне, Општина Врњачка Бања је инвестирала, а Туристичка организација реализовала пројекат вредан  400.000 динара – обележавање адекватном туристичком сигнализацијом  две пешачке стазе до Акумулације Селиште и једне до Крста на Гочу, као и седам километара бициклистичких стаза у Бањи.

Ознаке за бициклистичке руте су плаве боје

-Инфраструктура је услов за развој туризма. Љубитељима природе управо смо поклонили пешачке стазе на Гочу. У сарадњи са Авантуристичким центром ми смо трасирали и уредили стазе, а онда уз помоћ Outdoor klubа „Spartan warriors“ (која је урадила и комплетно обележавање Овчарске клисуре) посао је завршен  22. маја постављањем 30 табли.  У плану је још и обележавање стазе до врха Љуктен и две кружне око Акумулације Селиште,  рекао нам је в.д. директора Туристичке организације, Иван Трифуновић.

У току је израда елабората за трасирање стаза које ће повезати Слатину и Гоч преко Дуга. У међувремену, посао је дан касније, у недељу, 23. маја настављен постављањем 40 табли, односно обележавањем бициклистицких и off road стаза у Бањи.

-Обележена је бициклистичка стаза дуж Врњачке реке од Извора Снежник до Катића према Западној Морави. Поред ове, у плану је бициклистичка тура која ће да повеже све најзначајније Бањске тачке – изворе, Јапански врт, Мост љубави, Замак културе, водопад и остале занимљиве садржаје. Такође, и наставак стазе до Западне Мораве по уређењу речишта. Туристичка организација је поднела захтев да стазе уђу у План генералне регулације, односно Општинској стамбеној агенцији  за њихово обележавање, додаје Трифуновић.

Сигнализација је урађена у складу са законским регулативама па су табле са ознакама за планинске пешачке стазе на црвеној, а за бициклистичке руте у Бањи на плавој подлози.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Threads
Email

Најновије

Друштво

ОДРЖАН ДРУГИ „МИНИ КАМП ЗА СВЕ, ЗАШТО ДА НЕ“

ОДРЖАН ДРУГИ „МИНИ КАМП ЗА СВЕ, ЗАШТО ДА НЕ“
Туризам

НОВА СЕЗОНА НА АКВА ПАРКУ „РАЈ“

НОВА СЕЗОНА НА АКВА ПАРКУ „РАЈ“
Култура

МУЗИКА ,,ИЗ ВЕКОВА ГРОМОВИТЕ ТИШИНЕ” У ЗАМКУ КУЛТУРЕ

МУЗИКА ,,ИЗ ВЕКОВА ГРОМОВИТЕ ТИШИНЕ” У ЗАМКУ КУЛТУРЕ
Култура

НАЈАВЉЕН ЈУБИЛАРНИ 50. ФЕСТИВАЛ ФИЛМСКОГ СЦЕНАРИЈА

НАЈАВЉЕН ЈУБИЛАРНИ 50. ФЕСТИВАЛ ФИЛМСКОГ СЦЕНАРИЈА
Здравство

Aкција добровољног давања крви у Вранешима

Aкција добровољног давања крви у Вранешима