Поводом 24. марта – Дана сећања и обележавања 24. годишњице од НАТО бомбардовања, Одбор за обележавање значајних датума и годишњица Општине Врњачка Бања и Културни центар Врњачка Бања, организовали су Комеморативну свечаност на Тргу културе. Пригодним програмом и полагањем венаца испред спомен обележја код Црквеног брда одата је пошта палим борцима и невино страдалим особама из нашег краја.
Ово је сећање на дане када је нашој држави нанета велика неправда и на спровођење насиља над народом по законима силе који не постоје, и зато настрадале и рањене у НАТО бомбардовању никада нећемо и не смемо заборавити, на нама је да сачувамо сећање на њихове жртве, као и свих претходних година. Наши јунаци Дејан Цветљанин, Срђан Лакићевић, Миодраг Богосављевић, Дејан Миленковић и Живан Петровић, који су своје животе положили за слободу своје Србије остаће вечно записани у историји Врњачке Бање.
Свештеници Храма рођења Пресвете Богородице одржали су помен и Парастос свим настрадалим жртвама НАТО бомбардовања. Венце су положиле породице палих бораца, представници локалне самоуправе, 2.бригаде Копнене Војске Србије, Удружења ратних војних инвалида, представници Општинског одбора СПС-а и Удружења бораца ратова 1990-1999. године – Горски вукови Врњачка Бања.
У име организатора, Слободан Дишовић, захвалио се делегацијама које су положиле венце, учесницима културно-уметничког дела програма: Хору „Абрашевић“, Дувачком оркестру Добровољног ватрогасног друштва из Краљева, рецитаторима Наташи Станковић и Ивану Недељковићу, представницима локалне самоуправе, као и свим посетиоцима на достојанствено обележеној годишњици почетка НАТО агресије и сећања на наше драге и храбре борце.
НАТО агресија почела је 24.марта 1999. године и трајала је 78 дана. Према подацима Министарства одбране, током ваздушне агресије убијено је 2.500 цивила, међу њима 89 деце и 1.031 припадник Војске и Полиције. Према истом извору, рањено је око 6.000 цивила, од тога 2.700 деце, као и 5.173 војника и полицајаца, а 25 особа се води као нестало. У бомбардовању је уништено и оштећено 25.000 стамбених објеката, онеспособљено 470 километара путева и 595 километара пруга. Оштећено је 14 аеродрома, 19 болница, 20 домова здравља, 18 дечјих вртића, 69 школа, 176 споменика културе и 44 моста, док је 38 разорено. Агресија је обустављена након 78 дана потписивањем Војно-техничког споразума у Куманову 9. јуна, да би три дана потом почело повлачење снага СРЈ са Косова и Метохије. Савет безбедности УН усвојио је тада Резолуцију 1244, на основу које је у покрајину упућено 37.200 војника у саставу мисије КФОР, из 36 земаља.