У Замку културе од 5. до 12. јуна приказан је избор филмова са 31. Међународног фестивала етнолошког филма који је одржан у Етнолошком музеју у Београду. Филмска манифестација обухавата завидан обим тема из културне и социјалне антропологије са свих континената. Мисија Фестивала је да изнова подсећа на значај културног наслеђа, и да јавности пружа слику о богатству и разноврсности култура.
Публика у Врњачкој Бањи имала је прилику да види десет филмских остварења: „Марија + Тома“ (Србија) редитеља Елунеа Зое Ајано и Александре Татић, „Јамнин благослов“ (Израел) у режији Иланит Свиса, „Принцеса“ (Италија) редитељке Стефаније Муресу, „Храбра“ (Француска), редитеља Вилмарка Вала, „Седам симфонија Загроса“ (Иран) у режији Парвиза Ростамија, „Божичњак“ (Србија) у режији Димитрија Вујадиновића, „Јагорида – филм о пропасти и спасењу балканске Тоскане“ (Србија) редитеља Небојше Илића, „Магични свет Влаха“ (Србија) редитеља Александра Репеџића и Анђеле Ђермановић, „Футарк, азбука руна“ (Пољска) у режији Конрада Култиса и „Пејзажи панонске папрати“ (Србија, Словенија) редитеља Марка Цвејића.
Фестивал етнолошког филма не издваја само дуга традиција, већ и широки опус филмских остварења који на једном месту окупља различите теме, приступе, методе истраживања традиционалног и модерног начина живота и сведоче о традицији и култури различитих држава и континената кроз време. Етнолошки филмови пружају нам увид у обичаје, начин живота, изглед градова и практично су хроничари одређене епохе.