Концертна дворана у Замку културе у вечерњима сатима 6. јула била је испуњена до последњег места, а део публике пратио је концерт са терасе Замка. Дела композитора Зорана Стојановића представили су: Јелена Димитријевић, виолина, Сњежана Павићевић, флаута, Никола Аврамовић, клавир и Сања Живковић, сопран. Јелена Стојсављевић била је наратор. Уметници су интерпретирали композиције: „Дивертименти“, „Соната Париз“, „Носталгија“, „Аве Марија“, „Ероика“, „La Dance da Piaf“, „Valsa Perdida“, „Valsa do Estevao“. Публика је неизмерно уживала у извођењу и своје задовољство изражавала у бурним аплаузима.
Зоран Стојановић је рођен у Трстенику. Своје музичко образовање започео је у Ћуприји при Школи за младе музичке таленте на Одсеку класичне гитаре код професора, врсног интерпретатора и композитора Драгослава Николића. Образовање наставља у Београду на Одсеку класичне гитаре у Школи „Јосип Славенски“ и музичке теорије у Школи „Стеван Стојановић Мокрањац“ у Краљеву. По завршетку школовања предаје класичну гитару у МШ „Јосиф Маринковић“ у Београду. У исто време се активно бави свирањем и слободним изучавањем више музичких облика укључен директно у многе музичке пројекте везане за телевизију, радио и позориште. Показује велико интересовање за компоновањем и прве композиције виртуозног карактера почињу да се рађају у периоду од 1994. године писане за класичну гитару. У Португал одлази 1996. и тамо започиње нови живот и стваралачки циклус. Тамо се сусреће са новим музичким формама кроз традиционалну музику Иберијског полуострва.
Последњих година је посвећен компоновању за различите музичке саставе. У септембру 2010, као позвани композитор сарађује са балетским ансамблом „Ривиера“ из Швајцарске и са истом балетском компанијом учествује на балетској гала вечери у Royal Colege of Music у Лондону. Дела су извођена такође и у Швајцарској, Шпанији, Немачкој, Португалу… Све време негујући различите музичке жанрове од класичне музике па све до музике за децу такође је присутан као извођач и композитор у неколико битних пројеката од којих се издвајају сарадња са интернационално признатом португалском певачицом Дулс Понтес као и једним од најеминентинијих португалских гитариста гитара португеза Пауло Соаресом, као и са италијанским продуцентом, композитором и мултиинструменталистом Давидом Закаријом.
Члан је пратећег оркестра Ивана Босиљчића, сарађује са глумцем Миланом Васићем, Славком Бањцем, Гоцом Лазаревић, Јеленом Томашевић, Божом Врећо, Вуком Кандићем и другима.
Јелена Димитријевић завршила је ФМУ у Београду у класи проф. Јасне Максимовић где уједно и магистрира. Стални је члан Београдске филхармоније од 2005. Стални је хонорарни члан готово свих камерних састава у Србији, гостујући концертмајстор Бањалучке филхармоније као и члан Ставангерског симфонијског оркестра (Норвешка). Са ансамблом Жебељан доприноси уметничкој презентацији и премијерама дела и стваралаштва истакнуте композиторке и академика Исидоре Жебељан. Три године интензивно наступа широм света на фестивалима са опером „Магбет“ у оквиру оркестра Но Бордерс (као вођа других виолина) остваривши светски успех и награде.
Сњежана Павићевић дипломирала је и магистрирала флауту на београдској Музичкој академији у класи проф. Миодрага Азањца, а мастер студије за пиколо флауту завршава на на Конзерваторију „Ђузепе Верди“ у Милану у класи проф. Никола Мазантија. Стални је члан Београдске филхармоније на месту соло пиколо флауте. Поред оркестарског ангажмана активно наступа солистички и у разним саставима са флаутом и пиколо флаутом. Промовишући пиколо флауту покренула је и пројекат „Београдски пиколо викенд“. Оснивач је првог „Пиколо студиа“ у земљи и региону, са програмом за усавршавање флаутиста на пиколо флаути у више нивоа. Редовни је члан жирија на бројним такмичењима за флауту и пиколо флауту у земљи и иностранству. Од 2020. председница је Асоцијације флаутиста Србије „Миодраг Азањац“.
Никола Аврамовић завршио је основне и мастер студије на ФМУ у Београду, у класи проф. Нинослава Живковића, а потом на Краљевском музичком колеџу у Лондону у класи професора Ијана Џонса и Ешли Васа као стипендиста. Освојио је бројне значајне награде. Одржао је успешне реситале у многим државама широм света: Италија, Словенија, Немачка, Холандија, Португал, Шпанија, Енглеска, Естонија, Кина, Србија, Македонија, Босна и Херцеговина. Тренутно ради на пројекту који укључује снимање новог ЦД-а „Оригинс“, где ће изводити дела Брамса, Бартока, В. Мокрањца, а такође и своје транскрипције старих песама и игара са простора Балкана.
Сања Живковић, студирала је клавир и соло певање на Конзерваторијуму „Антон Брукнер“ у Линцу. По завршетку студија ради као педагог на Институту за музику, у Бечу и у Линцу. Као певачица састава „Јаzzwа“ наступа у Аустрији и на интернационалним фестивалима „Wоrld“ музике. Наступа у разним музичким пројектима у различитим музичким саставима широм Европе.
Јелена Стојсављевић на Филозофском факултету у Новом Саду завршава српску књижевност и језик. Радила је на Новосадској телевизији, потом у Привредној комори Војводине, у издавачкој кући „Глобал бук“, у Културно просветној заједници Новог Сада, на пословима културне сарадње са Стразбуром и регијом Алзас. Објавила је три збирке поезије. Њене песме се налазе у многобројним антологијама и превођене су на руски, енглески, италијански, румунски, мађарски и португалски језик. Члан је друштва књижевника Војводине и Србије.