Други дан Фестивала класичне музике обележио је сјајан наступ виолинисткиње Едит Македонске и харфисткиње Горане Ћургус. Заводљиви звуци треперавих жица виолине и харфе освојили су публику учинивши атмосферу у простору Замка посебном. Разнолик репертоар од валцера из оперете „Циганска љубав“ Франца Лехара, Борисављевићевих „Сећања“, до „Љубавне теме“ Мориконеа, чардаша и танга пружио је присутнима посебан доживљај.
Дуо „Едит“ основан је 2011. године. Репертоар дуа је веома разнолик, од виртуозних дела, популарне класике, евергрин музике, као и дела српских композитора, од којих су нека настала по наруџбини (нпр. М. Живковић, В. Борисављевића и др.). Дуо је до сада остварио низ запажених наступа. Удружење композитора Србије, Удружење музичких уметника Србије, као и СОКОЈ, препознали су значај овог дуа и допринос који даје очувању и неговању српске културне баштине. За дискографску кућу Лилац, дуо је током 2021. године издао два ЦД-албума.
Едит Македонска дипломирала је на ФМУ у Београду у класи проф. Ф. Рашковић. Магистрирала је виолину и камерну музику у Пловдиву. Стекла је и диплому соло певања у МШ „Мокрањац“ у Београду, а завршила је и балетску школу у Софији. Радила је као професор виолине у музичким школама „Ј. Маринковић“ и „В. Ђорђевић“ у Београду, као и Академији лепих уметности у Београду. Као концертмајстор била је ангажована у Националној опери и Балету у Скопљу, у оперским кућама у Варни и Пловдиву (Бугарска), као и у Позоришту на Теразијама у Београду. Ради у Народном позоришту у Београду, где је концертмајстор. Члан је Удружења музичких уметника Србије (УМУС) од 1989. године. Одржала је бројне солистичке и камерне концерте, те као концертмајстор наступала широм бивше Југославије, у Аустрији, Немачкој, Енглеској, Француској, Белгији, Чешкој, Словачкој, Јужној Кореји, Шпанији, Грчкој, Бугарској, Мађарској, Португалији, Швајцарској, Јапану, Данској, САД и Италији.
Горана Ћургус је студирала харфу на ФМУ у Београду, где је дипломирала и магистрирала у класи проф. М. Барић. Већ 20 година је харфистицкиња Опере Народног позоришта. Дуги низ година била је стални сарадник Београдске филхармоније, Војвођанског симфонијског оркестра, Симфонијског оркестра РТС-а и других реномираних оркестара. Била је члан музичко-концептуалне групе Seсondhanders. Са харфисткињом Београдске филхармоније, М. Зарић, извела је премијерно Штокхаузенову композицију за две харфе и гласове „Радост“. Са В. Ђорђевић је премијерно извела Сонату за флауту и харфу Ивана Јевтића. Са Б. Чичовачким је премијерно извела и снимила Сонату за обоу и харфу Петра Стојановића, у организацији Одбора за заштиту српске музичке баштине САНУ.