АГЕНЦИЈА ЗА АКРЕДИТАЦИЈУ У ВРЊАЧКОМ ДОМУ ЗДРАВЉА

Марина Ст. Јанковић

Врњачки Дом здравља, у оквиру прве редовне посете, обишли су 9. маја представници Агенције за акредитацију здравствених установа Србије. Спољне оцењиваче Агенције др Слађану Ковачевић и ВМС Александру Стоилковић примила је др Весна Малићанин, директорка Дома здравља „Др Никола Џамић“ са својим тимом сарадника.

Наш Дом здравља добио је акредитацију маја прошле године на период од седам година и то за следеће области: здравствена заштита одраслог становништва, жена, деце и школске деце, Специјалистичко консултативна делатност, Поливалентна патронажа, Физикална медицина и рехабилитација, Стоматолошка здравствена заштита, Зубна техника, Радиолошка дијагностика, Лабораторијска дијагностика, Животна средина, Људски ресурси, Управљање информацијама, Руковођење и Стандарди управљања.

Са новинама у Дому здравља у протеклој години, оцењиваче је упознала др Весна Малићанин. Најпре се захвалила локалној самоуправи на свесрдној подршци коју пружа Дому здравља.

– Ове године је планирано унапређење специјалистичке службе, преко Општине ће ићи донација апарата за Офлатмолошку амбуланту, аплицирали смо пројекте које имамо према амбасадама. Очекује нас и куповина санитетског возила са додатном опремом. Недавно смо имали посету директорке „Батута“ и директора Светске здравствене организације Западни Балкан. Радимо пуним капацитетом, зановили смо одређени кадар. У овом тренутку реализују се две специјализације из области педијатрије, две опште медицине и две ургентне медицине, а у преговору смо за специјализацију за Кожну и пријем лекара за Интернистичку амбулантну, рекла је др Малићанин и у наставку излагања изнела детаљну анализу свих служби и радних јединица Дома здравља.

Врњачки Дом здравља који слови за најлепши дом здравља у Србији функционише са јасном визијом и мисијом да задржи и унапреди водећу улогу међу здравственим установама примарне здравствене заштите. Уз посвећеност менаџмента и вредан тим радника Дом здравља из дана у дан напредује у сваком погледу и остварује функцију свог постојања: заштиту и унапређење здравља, спречавање и рано откривање болести, лечење и рехабилитацију болести и повређених свих наших суграђана и туриста, са посебним акцентом на рањиве групе становништва.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Threads
Email

Најновије

Друштво

УРДОУР ДОБИО НОВИ КОМБИ ЗА ПРЕВОЗ ЧЛАНОВА

УРДОУР ДОБИО НОВИ КОМБИ ЗА ПРЕВОЗ ЧЛАНОВА
Образовање

СВЕЧАНОСТ ЗА НОСИОЦЕ ВУКОВЕ ДИПЛОМЕ У ПОПИНСКИМ БОРЦИМА

СВЕЧАНОСТ ЗА НОСИОЦЕ ВУКОВЕ ДИПЛОМЕ У ПОПИНСКИМ БОРЦИМА
Мозаик

ШЕРИНГ ДАН ЗА ОДРАСЛЕ

ШЕРИНГ ДАН ЗА ОДРАСЛЕ
Култура

„ИНЕ СВЕТЛОСТИ – ОМАЖ МИЛАНУ ЂОКИЋУ“ У ВРЊАЧКОЈ БИБЛИОТЕЦИ

„ИНЕ СВЕТЛОСТИ – ОМАЖ МИЛАНУ ЂОКИЋУ“ У ВРЊАЧКОЈ БИБЛИОТЕЦИ
Друштво

ОБЕЛЕЖЕН МЕЂУНАРОДНИ ДАН ДРЖАВНИХ СЛУЖБЕНИКА

ОБЕЛЕЖЕН МЕЂУНАРОДНИ ДАН ДРЖАВНИХ СЛУЖБЕНИКА