УСПЕШНИ ЛОВНИ ДАНИ У СТАНИШИНЦИМА

Редакција

ОДСТРЕЉЕН ДИВЉИ ВЕПАР

Врњачки ловац Никола Пантовић који је члан ЛУ „Војвода Луне“ Врњачка Бања у ловишту ловачког удружења у недељу 12. децембра 2021. године одстрелио је дивљег вепра тешког око 100 kg. Црна дивљач је одстрељена у близини села Станишинци на Гочу.

Никола Пантовић

Иначе, свако удружење има квоту, одређени број дивљих свиња које сме али и треба да излове у противном уколико се дивље свиње намноже могу да направе озбиљну штету.

ЖЕЉКО ОДСТРЕЛИО ДВИЉУ СВИЊУ

Група врњачких ловаца која је недавно,  уочи Св. Николе, ловила у атару села Станишинци, имала је успешан ловни дан.

Највише среће имао је ловац из овог села Жељко Думановић који је одстрелио дивљу свињу тежине око 90 kg.

Иначе, ловци који су у атару села Станишинци имали успешан ловни дан,  истичу да је у лову дивље свиње веома битно имато добре керове.

– Лов на дивљу свињу у зимским усовима је врло атрактиван и захтева, пре свега,  успешну организованост, спремност и дисциплину сваког ловца у групи понаособ, јер, увек се  предузимају све превентивне мере у циљу заштите и безбедности ловаца, чак и по цену губљена плена, истиче Жељко који ће своју ризницу трофеја обогатити и данашњим фантастичним одстрелом.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Threads
Email

Најновије

Култура

Музика међу књигама – Маја Маринковић и Душан Сарић

Музика међу књигама – Маја Маринковић и Душан Сарић
Спорт

Фиде првенство света за младе у убрзаном и брзопотезном шаху

Фиде првенство света за младе у убрзаном и брзопотезном шаху
Култура

Ускршњи салон у Замку културе

Ускршњи салон у Замку културе
Образовање

„Васкршњи базар“ Предшколске установе „Радост“

„Васкршњи базар“ Предшколске установе „Радост“
Спорт

ВИШЊА ТРНАВАЦ – POWERLIFTING ШАМПИОНАТ

ВИШЊА ТРНАВАЦ – POWERLIFTING ШАМПИОНАТ