„Локална самоуправа издваја 10 одсто годишњег буџета за породице с децом, али и социјално угрожена лица, као и породице расељених и избеглих“, рекао је председник Општине Врњачка Бања, Бобан Ђуровић током састанка с помоћницом министра за бригу о породици и демографију, Александром Чамагић. На састанку ком је присуствовао и председник СО Врњачка Бања, Иван Радовић, било је речи о примерима добре праксе врњачке локалне самоуправе који се односе на бригу о породици и демографију, проблемима са којима се Општина у овим областима сусреће, као и мерама локалне самоуправе, које имају за циљ очување породице као стуба друштва и квалитету живота у Врњачкој Бањи, те како унапредити демографске прилике у Србији кроз примену мера пронаталитетне политике на државном и локалном нивоу.
„Врњачка Бања је као перјаница континенталног туризма много улагала у инфраструктурне пројекте, али ништа мање важним не сматрамо конкретне видове подршке које усмеравамо према свим категоријама становништва. Морам истаћи да ми као локална самоуправа имамо директну комуникацију са људима којима помоћ делимо. С њима имамо партнерски однос и на састанцима разговарамо о њиховом стању, њиховом тешком начину живота, али и о неким олакшицама које бисмо ми као локална самоуправа могли да применимо и имплементирамо, односно предложимо вишим надлежним инстанцама“, рекао је Ђуровић.
На састанку је констатовано да су мере подршке породици и у Врњачкој Бањи такође усмерене на мајку као носиоца права помоћи. За свако новорођенче у Врњачкој Бањи, породица добија 25.000 динара, а свако прворођено дете у календарској години по 100.000 динара, речено је на састанку.
Помоћница министра за бригу о породици и демографију, Александра Чамагић изразила је задовљство што је отварањем вртића у сеоским срединама на подручју врњачке општине, знатно унапређен квалитет живота, те да су захваљујући Факултету за хотелијерство и туризам створени услови да млади по завршетку студија остају у Врњачкој Бањи и настављају да раде у туризму.