Полагањем венаца и одавањем почасти крај бисте Бошка С. Руђинчанина, у Алеји врњачких великана, 2. марта обележена је 3. годишњица смрти овог истакнутог Врњчанина који је оставио богато културно наслеђе многим генерацијама.
Члан Одбора за очување лика и дела Бошка Руђинчанина, Слободан Дишовић присутне је позвао да најпре минутом ћутања одају почаст родоначелнику врњачке културе.
– Бошко није био само директор, био је и велики књижевник и песник, али и изузетан супруг, отац и деда. Иако правник по струци, целог свог живота се бавио културом. Био је родоначелник врњачке културе и човек који је осавременио токове културе у Врњачкој Бањи у њеној укупној туристичкој понуди. Бошка сам упознао 1971. године када сам као млади учитељ добио запошљење на Гочу, а онда сам дошао једног дана код њега као такође младог директора и питао га да ли постоји могућност да у оквиру школе на Гочу оснујемо одељење Библиотеке. Са задовољством нам је то одобрио и већ за неколико дана Библиотека у том малом школском месту на Гочу била је отворена. Од тада па све до његове смрти смо веома лепо сарађивали, изузетно смо се разумели, подржавали се у нашим акцијама. Мишљења сам да се Врњачка Бања на један достојанствен начин одужила његовом раду и његовом делу, тиме што смо стазу према Амфитеатру назвали његовим именом, као и подизањем бисте у Алеји врњачких великана, како би се сећали његових речи и дела. Био је и остао је човек културе. Њему нека је вечност горе, а на нама је да наставимо његовим путем, да читамо његове песме, да се држимо његових речи и да се овде окупљамо сваког 2. марта у одавању почасти, истакао је Слободан Дишовић.
Бошко С. Руђинчанин је рођен 1942. године. Аутор је више књига, а највише песничких збирки. Био је главни уредник ,,Врњачких новина” и вишегодишњи директор врњачког културног центра, па је у то време допринео да програм Радио Врњачке Бање буде квалитетнији и великој популарности ове радио-станице. Учествовао је у покретању Фестивала филмског сценарија, једине манифестације посвећене овој врсти филмског стваралаштва. Покретач је и претварања познате бањске виле Белимарковић у Замак културе, па је и дуго уређивао часопис ,,Замак културе”. Значајан је његов допринос и богатијој туристичкој понуди Врњачке Бање покретањем и дугогодишњом реализацијом летњег културног програма ,,Сто приредби за сто дана“. Награђиван је за песничко дело, али и као ентузијаста у области културе међу којима су и награде: ,,Прстен Деспота Стефана Лазаревића” за 2017. годину и Вукова награда за 2002. годину.
Венце су положили представници Културног центра Врњачка Бања и Одбора за очување лика и дела Бошка Руђинчанина. Захвалност свим присутним Бошковим рођацима, пријатељима, сарадницима и колегама упутио је у име породице његов син, Дане Станојчић.