ИЗЛОЖБА У ОШ „ПОПИНСКИ БОРЦИ“

Марина Ст. Јанковић

У оквиру Недеље сећања и заједништва, ученици литерарне секције ОШ ,,Попински борци“ организовали су у холу школе изложбу посвећену разгледницама, драгоценим сведоцима прошлости.

– Старе разгледнице нам је поклонио пензионисани помоћни радник наше школе Драган Црноглавац и одмах се родила идеја за ову изложбу, да бисмо имали поглед на прошлост и на садашње тренутке.

У време када су речи путовале спорије, али често имале већу тежину, људи су своја осећања, доживљаје и поздраве слали на картону – сликовито и с душом. Разгледнице су се бирале пажљиво, као и речи, и с нестрпљењем се чекало да стигну на адресу.

Данас, у ери друштвених мрежа, комуникација се променила, али потреба да се повежемо остала је иста. Управо зато су наши ученици дали свој осврт на ту промену, кроз савремене црно-беле шаблоне који подсећају на екране телефона. Изложба приказује како би разгледнице изгледале да су их слали преко WhatsApp-а, TikTok-а, Snapchat-a, Viber-a, Facebook-a или Instagram-a, рекла нам је Јелена Сеочанац која од 2014. године води секцију.

Изложба је прилика за подсећање на лепоту руком писаних речи, али и открива креативност нових генерација.

Ове године чланови литерарне секције освојили су пет награда на конкурсима широм земље

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Threads
Email

Најновије

Друштво

УРДОУР ДОБИО НОВИ КОМБИ ЗА ПРЕВОЗ ЧЛАНОВА

УРДОУР ДОБИО НОВИ КОМБИ ЗА ПРЕВОЗ ЧЛАНОВА
Образовање

СВЕЧАНОСТ ЗА НОСИОЦЕ ВУКОВЕ ДИПЛОМЕ У ПОПИНСКИМ БОРЦИМА

СВЕЧАНОСТ ЗА НОСИОЦЕ ВУКОВЕ ДИПЛОМЕ У ПОПИНСКИМ БОРЦИМА
Мозаик

ШЕРИНГ ДАН ЗА ОДРАСЛЕ

ШЕРИНГ ДАН ЗА ОДРАСЛЕ
Култура

„ИНЕ СВЕТЛОСТИ – ОМАЖ МИЛАНУ ЂОКИЋУ“ У ВРЊАЧКОЈ БИБЛИОТЕЦИ

„ИНЕ СВЕТЛОСТИ – ОМАЖ МИЛАНУ ЂОКИЋУ“ У ВРЊАЧКОЈ БИБЛИОТЕЦИ
Друштво

ОБЕЛЕЖЕН МЕЂУНАРОДНИ ДАН ДРЖАВНИХ СЛУЖБЕНИКА

ОБЕЛЕЖЕН МЕЂУНАРОДНИ ДАН ДРЖАВНИХ СЛУЖБЕНИКА