КУД „АБРАШЕВИЋ ВРЊАЧКА БАЊА“ – ВЕЧЕ ФОЛКЛОРА У ОСЕЧИНИ

Марина Ст. Јанковић

Културно уметничко друштво „Абрашевић Врњачка Бања“ учествовао је 21. октобра на дечијем фестивалу фолклора у Осечини код Ваљева. Улицама Осечине дефиловали су чланови фолклорних ансамбала са Космета, из Жупе, Жиче, Сребренице, Београда… А у вечерњим сатима, на задовољство бројне публике фолклораши су наступили у Великој сали Народне библиотеке.

– Била нам је част што је наше Културно уметничко друштво представило нашу лепу Врњачку Бању и заиграло на сцени. На овом Фестивалу играо је први дечији ансамбл. Они су извели „Игре из околине Трстеника“. Деца су се вратила са пуно лепих успомена и са оствареним новим пријатељствима. Драго нам јер што наши малишани на прави начин негују традицију и културу. Програм је водио наш дугогодишњи пријатељ КУД-а проф. др Мића Живојиновић, пуковник у пензији из Врњачке Бање. Захваљујемо се Општини Врњачка Бања која нам је помогла да представимо нашу Бању на „Вечери фолклора“ у Осечини, рекао нам је Ненад Јовановић, уметнички руководилац КУД-а „Абрашевић“.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Threads
Email

Најновије

Друштво

УРДОУР ДОБИО НОВИ КОМБИ ЗА ПРЕВОЗ ЧЛАНОВА

УРДОУР ДОБИО НОВИ КОМБИ ЗА ПРЕВОЗ ЧЛАНОВА
Образовање

СВЕЧАНОСТ ЗА НОСИОЦЕ ВУКОВЕ ДИПЛОМЕ У ПОПИНСКИМ БОРЦИМА

СВЕЧАНОСТ ЗА НОСИОЦЕ ВУКОВЕ ДИПЛОМЕ У ПОПИНСКИМ БОРЦИМА
Мозаик

ШЕРИНГ ДАН ЗА ОДРАСЛЕ

ШЕРИНГ ДАН ЗА ОДРАСЛЕ
Култура

„ИНЕ СВЕТЛОСТИ – ОМАЖ МИЛАНУ ЂОКИЋУ“ У ВРЊАЧКОЈ БИБЛИОТЕЦИ

„ИНЕ СВЕТЛОСТИ – ОМАЖ МИЛАНУ ЂОКИЋУ“ У ВРЊАЧКОЈ БИБЛИОТЕЦИ
Друштво

ОБЕЛЕЖЕН МЕЂУНАРОДНИ ДАН ДРЖАВНИХ СЛУЖБЕНИКА

ОБЕЛЕЖЕН МЕЂУНАРОДНИ ДАН ДРЖАВНИХ СЛУЖБЕНИКА