У врњачком парку крај споменика краљу Александру I, 6. децембра обележено је 23 године постојања Кола српских сестара, сађењем три саднице тисе које се још назива и божанским дрветом са животним веком преко 4000 година.
– Ово је наш свечани догађај који је за нас веома значајан, као признање за 23 године колико постојимо овде у Врњачкој Бањи. Ми смо добили простор и место поред споменика краља Александра. Тај споменик је значајан за Коло спрских сестара из разлога што је 1936. године на иницијативу чланица Кола српских сестара које је постојало овде у Врњачкој Бањи саграђен споменик краљу Александру. Споменик је после Другог светског рата измештен, да би се 2006. вратио на своје место, рекла је Хилда Живковић председница Кола српских сестара.
– У Србији се ове године обележава 120 година од оснивања и постојања Кола српских сестара, које је културно, просветно и хуманитарно друштво основано у Србији 1903. године, а његова улога је посебно била изражена у току Првог светског рата и у току Балканских ратова када су многе жене које су биле чланице овог хуманитарног друштва учествовале у нези, обезбеђивању намирница, потребног материјала за обезбеђивање наших рањених бораца. Желим да кажем да је Коло српских сестара део српског идентитета, део српске културе и део српске традиције, није чудо што су жене које су чланице овог друштва исказивале своју хуманост и племенитост током свих ових 120 година. Једна од првих чланица и оснивача Кола српских сестара била је позната српска сликарка Надежда Петровић која је уз Бранислава Нушића и друге жене које су биле чланице овог друштва развијале ову хуманитарну мисао. Код нас је Коло спрских сестара последњих деценија посебну активност изразило у погледу прихвата и збрињавања избеглих и расељених лица било из Хрватске, Босне или са Косова, тако да су на прави начин прикупљањем одређене помоћи указивале, помагале и посебно чиниле добро овим породицама које су нашле уточиште у Врњачкој Бањи. Црвени крст је такође једна хуманитарна организација која је 1915. године овде у Врњачкој Бањи основан. Тада су у бањи били британски лекари и медицинске сестре на челу са доктором Џејмсом Беријем који су лечили болеснике и рањенике и што је посебно значајно за ту хуманитарну мисију британских сестара које су тада посебно спасиле домаће становништво јер је тада владао тифус и друге велике болести, тако да ми њима дугујемо велику захвалност за то. У знак захвалности великој хуманитарној мисији Британских сестара и лекара код минералног извора „Слатина“ подигнуто је спомен обележје човекољубљу у знак вечите захвалности Врњачке Бање и њених становника. Овде видимо повезаност Црвеног крста, Међународног Црвеног крста и Кола српских сестара у једној племенитој и хуманитарној мисији, пре свега Коло српских сестара као културно, просветно и хуманитарно друштво које је у протеклих 120 година чинило добро, добротом се развијали и добротом помагали, рекао је Слободан Дишовић.