ОБЕЛЕЖЕН ДАН ПОБЕДЕ У ДРУГОМ СВЕТСКОМ РАТУ

Марина Ст. Јанковић

Дан победе у Другом светском рату – 9. мај и 80. годишњица победе над фашизмом, у организацији Општине Врњачка Бања,  ОО СУБНОР-а и Културног центра В. Бања свечано је обележен на Тргу културе.

Испред спомен – плоче ослободиоцима Врњачке Бање у Другом светском рату венце су положиле делегације Општине Врњачка Бања, Савеза бораца Врњачке Бање и ОО СПС-а. Беседу о 9. мају казивао је Слободан Дишовић.

Дан победе над фашизмом у Другом светском рату је подсећање на једну од најважнијих победа у историји човечанства, победа над идеологијом мржње, расне надмоћи и смрти. Наша слобода је искована у крви наших предака, да бисмо данас живели у слободној Србији и на миран начин остваривали наше циљеве: радом, слогом и јединством. Негујемо културу сећања на наше славне претке, чувамо слободу и мир, неуморно градимо нове и боље услове живота, поручио је Дишовић.

У оквиру културно-уметничког програма наступио је Хор „Абрашевић“. Дуња Дуњић казивала је „Повељу у име живих“, а Андрија Мартиновић „Сви моји преци“.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Threads
Email

Најновије

Друштво

УРДОУР ДОБИО НОВИ КОМБИ ЗА ПРЕВОЗ ЧЛАНОВА

УРДОУР ДОБИО НОВИ КОМБИ ЗА ПРЕВОЗ ЧЛАНОВА
Образовање

СВЕЧАНОСТ ЗА НОСИОЦЕ ВУКОВЕ ДИПЛОМЕ У ПОПИНСКИМ БОРЦИМА

СВЕЧАНОСТ ЗА НОСИОЦЕ ВУКОВЕ ДИПЛОМЕ У ПОПИНСКИМ БОРЦИМА
Мозаик

ШЕРИНГ ДАН ЗА ОДРАСЛЕ

ШЕРИНГ ДАН ЗА ОДРАСЛЕ
Култура

„ИНЕ СВЕТЛОСТИ – ОМАЖ МИЛАНУ ЂОКИЋУ“ У ВРЊАЧКОЈ БИБЛИОТЕЦИ

„ИНЕ СВЕТЛОСТИ – ОМАЖ МИЛАНУ ЂОКИЋУ“ У ВРЊАЧКОЈ БИБЛИОТЕЦИ
Друштво

ОБЕЛЕЖЕН МЕЂУНАРОДНИ ДАН ДРЖАВНИХ СЛУЖБЕНИКА

ОБЕЛЕЖЕН МЕЂУНАРОДНИ ДАН ДРЖАВНИХ СЛУЖБЕНИКА