Потенцијали и медијско представљање Врњачке Бање, даља улагања у развој туризма у врњачкој општини, али и у целој Србији, били су окосница разговора државне секретарке у Министарству туризма и омладине, Милене Поповић, са руководством Општине Врњачка Бања на челу са председником, Бобаном Ђуровићем и директором Туристичке организације, Иваном Трифуновићем.
Посета је реализована у оквиру редовних активности државне секретарке и обиласка градова и општина ради сагледавања њихових туристичких потенцијала, а састанак организован у Кабинету председника 8. априла. Иако је ово прва званична посета, Милена Поповић је нагласила да је редовни гост Врњачке Бање и да увек радо долази, а да ће се трудити да убудуће и страни и домаћи туристи буду боље информисани о понуди Врњачке Бање и Србије.
– Доласком на позицију на којој сам, препознала сам као своју мисију да обиђем и неке друге крајеве и да се мало фокус, који је превише на Београду и неким већим градовима, преусмери и ка мањим местима, јер су наши туристички потенцијали огромни, рекла је Милена Поповић и навела да је њен циљ да обиђе све туристичке организације и да заједно са њима направи план како да се Србија прикаже туристима у најбољем светлу.
Што се Врњачке Бање конкретно тиче, кључ успеха је, по њеним речима, у ономе што ради председник Општине јер то даје праве резултате.
– Он апсолутно улаже себе, своје време и све своје ресурсе да и даље унапређује понуду и позицију краљице туристичке понуде Србије. Надам се да ће то место и да задржи и да ће привући још више страних туриста, а ми ћемо да помогнемо кроз промоцију, не само министарство које представљам, већ и Туристичка организација Србије и држава, да људи који долазе са стране препознају место које треба да обиђу, наводи државна секретарка.
Да је састанак био изузетно конструктиван сматра и председник Општине Бобан Ђуровић и истиче да је посебно задовољан због заједничких ставова и закључака донетих једногласно – да Министарство треба да улаже у неколико капиталних пројеката у Србији који би створили нову туристичку дестинацију у оквиру већ постојећих дестинација што би дало могућност за даља улагања, односно подстицај приватне иницијативе у домену хотелске индустрије рекреативних и туристичких садржаја.
– То је веома добра полазна основа с обзиром да су средства која опредељује Министарство увек само део укупног износа неког пројекта који се, углавном, ради по више година што је изузетно дуг период за земљу у транзицији. Свака инвестиција мора бити брзо одрађена да бисмо могли да се уврстимо у категорију европских туристичких дестинација, сматра Ђуровић.
Посебно је наглашено да Србија има изузетне природне потенцијале, туристичке потенцијале, те да управо ту треба ставити акценат када се промовише српски туризам.
– Верујем да ће државна секретарка све оно што је константовала и разговору, не само са нама већ и са руководством других локалних самоуправа и директорима свих туристичких организација у Србији на један добар начин презентовати министру, а онда и председнику Републике Србије и да ће све то допринети даљем успешном развоју туризма у Србији. Ми смо спремни да дамо допринос који ће бити у заједничком интересу, закључује Ђуровић.